POLECAMY

Wszystko, co musisz wiedzieć o filtrowaniu wody

Zapoznaj się z naszym wodnym poradnikiem, by żyć bardziej ekologicznie.
Wszystko, co musisz wiedzieć o filtrowaniu wody fot. Materiały prasowe Brita

Nasz organizm potrzebuje ok. dwóch litrów wody dziennie. Bez niej czujemy znużenie i senność, nie chce nam się jeść, a kondycja naszego ciała znacząco się osłabia. Bez wody nie ma życia, to proste. W tym momencie rodzi się jednak pytanie - jaką wodę pić? Jej jakość różni się, zarówno jeśli mówimy o butelkowanych wodach źródlanych/mineralnych, jak i o kranówce. Ale czy zastanawiałaś się nad jeszcze jednym rozwiązaniem – nad filtracją?

Co wiemy o wodzie kranowej?    

Woda butelkowana to dla większości z nas pierwszy wybór. Ale czy zastanawiałaś się dlaczego dźwigasz wodę, zamiast po prostu odkręcić kran? Woda z kranu jest bezpieczna do spożycia. O jej bezpieczeństwo dbają miejscowe wodociągi oraz stacje sanitarno-epidemiologiczne. Aby zabezpieczyć wodę przed rozwojem bakterii dodawany jest do niej chlor, który w nadmiarze negatywnie wpływa na jej smak i zapach. W wodzie kranowej mogą pojawiać się także drobne zanieczyszczenia mechaniczne pochodzące z rur wodociągowych. Czy wiesz, jak łatwo możesz sobie poradzić z tymi problemami?
 
serwis prasowy BRITA

Postaw na ekologiczne rozwiązanie! 

Idealnym sposobem jest filtracja. Dlaczego? To dzięki niej zredukujesz takie czynniki jak kamień w wodzie, nieprzyjemny smak czy mętny kolor. Zacznij zatem od tego, co pijesz! Jeżeli chcesz cieszyć się w końcu smaczną i naprawdę czystą wodą, a do tego jesteś miłośniczką nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, powinnaś przyjrzeć się temu wyjątkowemu wkładowi filtracyjnemu.
 
Dzbanek BRITA Style oraz wkład filtracyjny Maxtra+

Filtr idealny do domu   

BRITA Maxtra+ charakteryzuje się kilkoma innowacyjnymi elementami w dziedzinie filtracji wody, takimi jak dokładniejsza filtracja mechaniczna , czy większa powierzchnia filtracyjna, którą teraz możemy porównać do powierzchni aż 3,5 boisk piłkarskich. Dzięki tym elementom, wkład filtracyjny jest w stanie znacznie polepszyć smak i czystość naszej wody. Co więcej, sama wydajność filtra wynosi aż 100 litrów! 
BRITA w swoich produktach propaguje ekologiczne rozwiązania, dlatego w swoich filtrach stosuje granulki węgla stworzone z łupin orzecha kokosowego, których zadaniem jest pochłanianie substancji zakłócających smak wody przy jednoczesnym minimalnym wpływie na środowisko.
Jeśli kamień w czajniku spędzał ci sen z powiek, ucieszy cię fakt, że zastosowanie wymiennika jonowego we wkładzie BRITA pozwala znacznie zredukować twardość wody oraz metali w niej występujących, co oznacza dłuższą żywotność sprzętów kuchennych.
Pamiętaj także o tym, że filtracja jest świetną alternatywą dla wody butelkowej. Czy wiedziałaś, że filtrowanie kosztuje 22 gr za litr wody w przypadku używania filtra dzbankowego, natomiast średni koszt 1 litra wody butelkowanej wynosi aż 1 zł? Idealny wybór dla świadomych ekologów, prawda?
 
Dzbanek BRITA Style z ledowym czujnikiem i nowym wkładem Maxtra+

Prosto i przyjemnie 

Na rynku dostępnych jest wiele różnych systemów filtrujących. Niektóre z nich wymagają montażu, czasami należy wygospodarować specjalne miejsce na umieszczenie własnej stacji uzdatniania wody.  Wszystkim użytkownikom wody wodociągowej polecamy wypróbowanie prostych i ekonomicznych filtrów dzbankowych. Nie wymagają one montażu, a ponadto dostępne są w szerokiej ofercie kolorystycznej. Wkładamy do nich wymienny filtr, a specjalny wskaźnik przypomina nam kiedy należy go wymienić. Proste? Proste! Po co dźwigać butelki z wodą, kiedy dostęp do pysznej, filtrowanej wody możesz mieć non stop?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/rok temu
"Woda z kranu jest bezpieczna do spożycia. O jej bezpieczeństwo dbają miejscowe wodociągi oraz stacje sanitarno-epidemiologiczne." Niestety nie jest prawdą, że zawsze jest ta woda bezpieczna. Czasami ja się chloruje, czasami fluoryzuje itp. Nigdy nie robi się takich eksperymentów z wodą butelkowaną. To po co ją filtrować? Woda butelkowana, w odróżnieniu od wody wodociągowej, która służy głównie do celów gospodarczych, a jej zużycie spożywcze jest marginalne, służy wyłącznie do celów spożywczych, dlatego jej badanie jest kompleksowe z założeniem, że do takich celów będzie służyła. Nikt nie używa wody butelkowanej do prania czy spłukiwania WC. Byłem kiedyś na spotkaniu, by podjąć się dystrybucji urządzeń filtrujących wodę. Pan prowadzący nie ukrywał, że chodzi o zysk, a nie o zdrowie tych konsumentów. Ten temat był pomijany. Stwierdził, że filtry kosztują dużo, by nie pomyślano, ze to jakaś tania chińszczyzna, ale najistotniejszym faktem jest to, ze trzeba co miesiąc wymienić wkład, który w produkcji kosztuje grosze, ale plus nasze prowizje robi z niego obfite źródło naszych dochodów. Jeśli sprzedamy filtr, możemy być pewni, że za miesiąc przyjdzie do nas gość, by zapłacić comiesięczny "abonament" za filtr, bo przecież szkoda wyrzucić drogiego urządzenia. Gdy go sprzeda, nawet taniej, to przyjdzie ktoś inny po filtr. Oto cała tajemnica wiary w wyższość filtrowanej wody od butelkowanej. Faktycznie wiele ujęć posiada wodę bardzo dobrą do picia, lepsza nawet od butelkowanej, ale filtry w takim przypadku są zbędne.
/rok temu
czesc a ja tam jestem bogaty i zatrudniam asystemntke od wody tj wodzianke co 2 mce inna dba ona o moja wode iw dzien i w nocy Polecam ale wiekszosc tu to bidacy ktorzy nie maja hajsu na dzbanek filtrujacy a nawet na wode butelkowana
/rok temu
Dzbanek Brita kosztuje przeciętnie 100 PLN bez kosztów wysyłki. Jeżeli więc filtruje do 100 litrów wody to kosztuje ona 1,00 PLN za litr, a nie 0,22 PLN, a poza tym największą wartością wody są zawarte w niej minerały. Nie należy więc jej wyjaławiać jak to robi ten "cudowny i dziwnie tani dzbanek"!
POKAŻ KOMENTARZE (5)