Ekspresy do kawy do 500 zł - przegląd ofert sklepowych

Dzięki nim wspaniały aromat kawy z ekspresu może zagościć także w twoim domu!
/ 17.01.2013 14:52
Poranny zapach kawy potrafi wyciągnąć z łóżka prawie każdego leniucha. Jej aromat unoszący się po mieszkaniu większości z nas kojarzy się z przyjemnym, rodzinnym porankiem. Sprawdźmy zatem, jakie ekspresy do kawy oferują nam obecnie sklepy.

Ekspresy kolbowe

Czyli inaczej ekspresy ciśnieniowe. Pozwalają na przygotowanie prawdziwego Espresso, Cappuccino czy zwykłej filiżanki parzonej kawy. Czasem ekspresy tego typu posiadają dodatkową funkcję spieniania mleka czy podgrzewania filiżanek.

Ekspresy na kapsułki

To hit ostatnich kilku lat. Powodem sukcesu ekspresów na kapsułki jest łatwość przygotowania kawy. W sklepach dostępne są bowiem kapsułki zawierające różne mieszanki kawy i dodatków do niej, dzięki którym możemy skosztować niezliczoną ilość tego napoju. Co ważne, ekspresy na kapsułki są dość tanie. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że pasują one idealnie do małych mieszkań. Dodatkowym plusem jest intuicyjność obsługi takiego ekspresu.

Ekspresy przelewowe

Ekspresy przelewowe to znane od lat urządzenia do parzenia kawy. Dzięki nim możemy szybko przygotować poranną kawę. Ich działanie polega na zaparzeniu zmielonej wcześniej kawy oraz utrzymaniu jest w stałej tamperaturze w dzbanku pozostawionym w ekspresie. Nowoczesny design takich urządzeń oraz ich prosta obsługa sprawiają, że są to jedne z nadal bardzo popularnych narzędzi do parzenia kawy.

Ekspresy automatyczne

Automatyczne ekspresy do kawy pozwalają na przygotowanie tego wspaniałego napuju za pomocą wciśnięcia jednego przycisku. Najczęściej urządzenia tego typu zawierają wewnętrznie wbudowany, sterowany elektronicznie system posiadający takie funkcje jak: mielenie kawy, spienianie mleka, regulacja ilości oraz temperatury napoju i in. Niestety są to najdroższe ze wszystkich dostępnych ekspresów do kawy. Dlatego najczęściej używa się ich w kawiarniach i restauracjach. Do użytku domowego z reguły nie bardzo się nadają ze względy na swoją wielkość oraz trudność w utrzymaniu.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)