Ekologia i ekonomia idą w parze. Jak zmniejszyć wydatki i zadbać o planetę?

To niby takie oczywiste, ale wielu z nas nadal popełnia sporo błędów, które odczuwają i nasze portfele i Ziemia.
04.03.2020 21:40

Wydatki stale rosną, a wielu z nas poszukuje odpowiedniego rozwiązania, aby podreperować domowy budżet. Dodatkowo ciągle jesteśmy informowani o tym, w jak opłakanym stanie jest kondycja naszej planety. Czy można coś z tym zrobić? Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób połączyć ekologię i ekonomię? Czy jest to w ogóle możliwe? Jak się okazuje – tak i jest to bardzo proste! 
 
Zacznij od wody. To oczywiste, że nie powinniśmy, a dla naszego zdrowia wręcz nie możemy, ograniczyć jej spożycia. Warto za to małymi krokami, sukcesywnie zmniejszać ilość zużywanej wody, wybierając między innymi: eco programy prania, zmywania, czy po prostu biorąc krótsze prysznice. Ale to nie koniec.
 
Jak zapewne wiesz, Twój organizm potrzebuje ok. 2 litrów wody dziennie. I to niezależnie od pory roku! To właśnie woda zapewnia piękny wygląd i dobre samopoczucie. Jeśli nadal kupujesz tę w jednorazowych opakowaniach, to powinnaś wiedzieć, że istnieją inne metody nawadniania. Takie, które sprawią, że będziesz się dobrze czuć. Dodatkowo podziękuje ci również nasza planeta oraz Twój własny portfel.
 
Mowa o butelkach i dzbankach filtrujących wodę. To innowacyjne, ale na szczęście już dość powszechne rozwiązanie. Wystarczy, że kupisz wybrany model dzbanka lub butelki, do środka nalejesz zwykłą kranówkę, a w zależności od typu filtra, zostaną z niej usunięte niepożądane składniki, które mogą pogarszać smak i zapach spożywanej wody. 
Filtry do twardej wody AGD+ zalecane są dla osób borykających się z wodą o dużej zawartości kamienia. Filtry magnezowe Mg+ zwiększają zawartość cennego dla naszych organizmów magnezu w wodzie filtrowanej. Woda przefiltrowana przy pomocy filtra alkalicznego podnosi pH spożywanej wody. Co ważne, każdy filtr należy regularnie – co miesiąc – wymieniać.
 
Dafi po raz kolejny przekonuje, że to mądre i korzystne rozwiązanie. W swojej najnowszej kampanii, „Sięgnij po czystą radość”, marka porusza między innymi kwestię przyszłości naszej planety, która jest w naszych rękach.
 

Kampania, która inspiruje

Pamiętacie ubiegłoroczną kampanię „Kosmiczne wyzwanie”? Marka Dafi przestrzegała przed negatywnymi konsekwencjami i edukowała o zagrożeniach, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z zasobów Ziemi. „Kosmiczne Wyzwanie” zachęcało do refleksji nad przyszłością naszej planety i jej mieszkańców. W tym roku Dafi przenosi nas do całkiem nowej rzeczywistości, która powstała dzięki temu, że ludzkość zobaczyła swoje błędy i rażące nadużycia w stosunku do środowiska. W ślad za Dafi coraz więcej osób wybiera ścieżkę ekologii, dzięki czemu przyroda może odetchnąć i odpocząć. 
 

Jak dbać o planetę, a przy okazji o domowy budżet?

Woda butelkowana jest droga, noszenie ciężkich zgrzewek jest niewygodne, a do tego znajduje się w jednorazowych opakowaniach, które negatywnie wpływają na stan naszej planety. Aby realnie zaoszczędzić i rozwijać postawę proekologiczną wystarczy dzbanek i butelka filtrująca. To opłacalny wydatek, który sprawi, że raz na zawsze zapomnisz o zgrzewkach wody. To też doskonałe rozwiązanie dla każdego. Docenią je ludzie pracujący, uprawiający sport, a także młodzi rodzice, dzieci i seniorzy! Które produkty wybrać? 
 

Marka Dafi wie, jak połączyć ekologię z ekonomią 

Zastanawiasz się, którą butelkę lub dzbanek wybrać? Poznaj klasyki marki Dafi, które doceni każdy. 
fot. Materiały prasowe 
 
Butelka filtrująca Dafi Solid:
 • Zawiera filtr, który usuwa smak i zapach chloru z wody kranowej, pozostawiając zawarte w niej cenne minerały, więc nie martwisz się o konieczność kupowania wody w jednorazowych opakowaniach.
 • Posiada wygodny uchwyt.
 • Wyposażona jest w hipoalergiczny ustnik, wykonany z bezpiecznego silikonu.
 • Zawiera rurkę, co sprawia, że można pić wodę bez przechylania butelki.
 • Została wyposażona w przycisk szybkiego otwierania OneTouch, więc można korzystać z niej jedną ręką.
 • Jest stworzona z wytrzymałego Tritanu®. 
 • Jej optymalna pojemność to 0,7 l i 0,5 l. 


fot. Materiały prasowe

Butelka filtrująca Dafi Soft:

 • Butelka wielokrotnego użytku wyposażona jest w wymienny co miesiąc filtr węglowy. Usuwa on z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru. Pozostawia niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących, dzięki czemu woda zachowuje cenne dla zdrowia pierwiastki.
 • Butelka jest niezwykle lekka i poręcznaWygodny korek sportowy docenią wszyscy miłośnicy aktywności fizycznej.
 • Występuje w trzech pojemnościach - 0,3 l, 0,5 l i 0,7 l.
fot. Materiały prasowe
 
Nowoczesne dzbanki filtrujące marki Dafi
 • to funkcjonalne sprzęty kuchenne oczyszczające wodę kranową z chloru;
 • skutecznie ją dezynfekują również z zanieczyszczeń oraz z niektórych metali ciężkich;
 • są wyposażone w specjalne wskaźniki, które przypominają o comiesięcznej wymianie filtrów Dafi;
 • wyróżniają się nowoczesnym, eleganckim designem.
 
Marzec to szczególny miesiąc, który skłania do refleksji na temat planety. W końcu 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Przyszłość Ziemi zależy od nas! Czasem wystarczy tak niewiele, by zrobić tak wiele. 
 
Materiał powstał z udziałem marki Dafi. 
Tagi: Dafi

Redakcja poleca

REKLAMA