Akcesoria łazienkowe - przegląd najciekawszych sklepowych propozycji

Mydelniczki, wieszaki, kubki na szczoteczki - to wszystko powinno znaleźć się w twojej łazience.
/ 16.01.2013 09:08

Kubki na szczoteczki, mydelniczki czy pojemniki na płyny do kąpieli są niezwykle ważne w każdej łazience. Pomagają utrzymać porządek. Dzięki nim możemy również udekorować tak przecież ważną przestrzeń, unikając jednocześnie zbyt dużego nagromadzenia niepotrzebnych przedmiotów.

Zestawy łazienkowe

Większe zestawy łazienkowe składają się z mydelniczek, dozowników na mydło, pojemników na waciki oraz szczotki toaletolwej. Zadarza się, że zawierają również wieszaki na ręczniki czy ubrania. Mniejsze komplety z kolei ograniczają się do akcesoriów, które mają swoje miejsce w pobliżu umywalki. Są to pojemniki na szczoteczki oraz mydelniczki.

Obecnie w sklepach z akcesoriami dekoracyjnymi znajdziemy mnóstwo rodzajów oraz wzorów zestawów łazienkowych. Najczęściej są to wyroby ceramiczne, choć przykuć uwagę mogą również plastkiowe lub drewniane komplety łazienkowe.

Elementy dekoracyjne

Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie do łazienki elementów jednocześnie użytkowych i ozdobnych - koszy na bieliznę, koszy na śmieci czy na kosmetyki. Dzięki niespotykanemu, designerskiemu wzornictwu oraz materiałom, z których zostały wykonane (często są to także przedmioty wykonywane ręcznie), akcesoria tego typu wnoszą do przestrzeni łazienki harmonię i pomagają zachować w niej ład.

Lustra

Niektórzy mówią, że do łazienki bez lustra nie ma po co wchodzić. Świadczy to pewnie o tym, że gdyby nie lustro, w którym możemy się przejrzeć, nasze łazienkowe bytowanie ograniczałoby się jedynie do załatwiania w niej podstawowych potrzeb. Jednak lustra nie tylko przykuwają uwagę. Są także elementem dekoracyjnym. Co więcej, dzięki odpowiednim ich rozmieszczeniu możemy optycznie powiększyć małą łazienkę.