Pośladki są sexy

Pośladki są sexy
Nie musisz ćwiczyć całymi godzinami, aby Twoja pupa nabrała pięknych kształtów. W zupełności wystarczą dwa nieskomplikowane ćwiczenia.
/ 31.05.2019 00:00
Pośladki są sexy

Właśnie ta część ciała stała się ostatnio bardzo modna. Wręcz nie wypada jej zaniedbywać. Nie musisz ćwiczyć całymi godzinami, aby Twoja pupa nabrała pięknych kształtów. W zupełności wystarczą dwa nieskomplikowane ćwiczenia.
Jest tylko jeden warunek: powinnaś wykonywać je bardzo regularnie, trzy razy w tygodniu, zawsze z jednodniową przerwą. Zmień też swoje codzienne przyzwyczajenia. Zrezygnuj z jeżdżenia windą, zamiast tego zawsze wspinaj się po schodach. To najprostszy i najskuteczniejszy trening, który sprawi, że Twoje pośladki staną się kształtne i jędrne. Dodatkową zaletą będzie poprawa ogólnej kondycji.
 

Unoszenie ręki i nogi
1. Uklęknij i oprzyj dłonie na podłodze dokładnie pod barkami. Wyprostuj lewą rękę przed sobą i prawą nogę z tyłu, opierając palce stopy na podłodze.
2. Napnij mięśnie pośladków i unieś prawą nogę, aż będzie równoległa do podłogi (ręka cały czas uniesiona). Wytrzymaj w tej pozycji sekundę, utrzymując równowagę, i powoli opuść nogę. Powtórz, unosząc lewą nogę.

Przysiady
1. Chwyć w każdą rękę 1,5-kilogramowy ciężarek. Stań prosto ze złączonymi stopami (postaraj się maksymalnie „wyciągnąć” w górę), ugnij łokcie i przyciągnij przedramiona w ten sposób, aby ciężarki znalazły się na wysokości barków. Podczas tego ruchu napnij jak najmocniej mięśnie brzucha.
2. Trzymając oba ciężarki cały czas na wysokości barków, zrób przysiad. Jednym płynnym ruchem obniż pozycję, nie pochylając przy tym górnej części tułowia i głowy do przodu ani nie wypychając bioder i pośladków do tyłu (kręgosłup musi tworzyć linię prostą na całej jego długości). Uda i łydki powinny mieć kąt zbliżony do prostego. Wytrzymaj tak przez kilka sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej.

Nie wolno!
Przesuwać kolan do przodu, tak aby znajdowały się przed palcami stóp.