Proste jak 2 x 2

Wystarczy umiejętność liczenia do 10, żeby dowiedzieć się, jak żyć zdrowo. Zapamiętaj tylko kilka ważnych liczb.
/ 09.05.2008 13:04
 
Jedząc codziennie 4 porcje warzyw i 3 porcje owoców, będziesz zdrowsza i schudniesz nawet pół kilograma w tydzień! Wydaje Ci się, że nie dasz rady zjeść aż tyle?
To nie takie trudne. Jedna porcja to np. jabłko, marchewka, pół grejpfruta, kilka liści sałaty... Spożywając je w takich ilościach, unikniesz pokusy przegryzania np. chipsów. Warzywa i owoce nie tylko pomagają walczyć z nadwagą. Zawierają silne antyoksydanty, które mogą Cię uchronić przed cukrzycą, chorobami serca i niektórymi rodzajami nowotworów.

2,5 dekagrama soi
Właśnie tyle dodaj do swojego codziennego menu. Dzięki temu obniżysz ryzyko raka piersi. Produkty zawierające soję mają bowiem dużo izoflawonów – substancji, które chronią komórki gruczołu piersiowego przed zmianami nowotworowymi. Możesz pić mleko sojowe, dodawać po 2,5 dag proszku sojowego do jogurtu, jeść chleb sojowy lub soję z puszki.

1 filiżanka zielonej herbaty
Jeśli będziesz pić herbatę zamiast porannej kawy, wzmocnisz swoją ochronę przeciw nowotworom, chorobom serca i nadciśnieniu. Najlepiej wybierz zieloną, która zawiera bardzo dużo katechin – antyoksydantów chroniących komórki przed uszkodzeniem lepiej niż witaminy C i E. Zaparzaj herbatę przez 5 minut, aby uwolniła się z niej jak największa ilość katechin.

3 dni w tygodniu
Tyle czasu poświęć na jogę, jeśli chcesz schudnąć. Najnowsze badania amerykańskie wykazały, że jeśli będziesz chodzić na jogę 3 razy w tygodniu, maszerować i stosować niskotłuszczową dietę, możesz zgubić nawet 13 kg w ciągu 4 miesięcy.

(KG)

Tagi: dieta