Program "Żywienie z myślą o przyszłości"

Każda mama przyzna, że karmienie dziecka to ogromne wyzwanie. Prawidłowe zbilansowanie wszystkich niezbędnych maluchowi do zrównoważonego rozwoju składników wymaga choćby ogólnej wiedzy na temat rozwoju człowieka, procesów żywienia czy wartości odżywczych poszczególnych składników oraz ich wpływu na funkcjonowanie organizmu.
/ 17.05.2008 23:16
Każda mama przyzna, że karmienie dziecka to ogromne wyzwanie. Prawidłowe zbilansowanie wszystkich niezbędnych maluchowi do zrównoważonego rozwoju składników wymaga choćby ogólnej wiedzy na temat rozwoju człowieka, procesów żywienia czy wartości odżywczych poszczególnych składników oraz ich wpływu na funkcjonowanie organizmu.

Matki z wielu źródeł otrzymują różne informacje i czasem czują się zagubione w obliczu nierzadko sprzecznych porad. Mamy poszukują jasnych wskazówek dietetycznych, które pomogą im skomponować pełnowartościowe menu dla intensywnie rozwijającego się maleństwa.

Od pierwszych dni życia należy dbać o właściwą dietę dziecka. Prawidłowo skomponowana dieta już teraz wpływa na rozwój organizmu dziecka i może stanowić dla niego zdrowotny kapitał na przyszłość.
Program
Co mówią eksperci

Specjaliści potwierdzają, że nawyki żywieniowe nabyte w pierwszych trzech latach życia mogą wpływać na zdrowie w krótkiej i długiej perspektywie. Niewłaściwa dieta może przyczyniać się do pojawienia się otyłości, cukrzycy czy chorób układu krążenia w wieku dorosłym. Jednocześnie wiemy, że matki często nie stosują zaleceń specjalistów dietetyków bo ich po prostu nie znają lub zalecenia te są dla nich niezrozumiałe i zbyt trudne do realizacji w codziennym życiu. Dlatego w gronie ekspertów NUTRICIA Polska opracowała zasady, zgodnie z którymi oferowane przez nią produkty ułatwią mamom wprowadzanie prawidłowych zasad żywienia dziecka.

Smak i różnorodność podawanych dziecku posiłków mają kluczowe znaczenie w okresie poszerzania diety dziecka i kształtowania jego dobrych nawyków żywieniowych, które utrwalone w wieku dziecięcym zaprocentują
w dorosłym życiu.

Czym skorupka za młodu…

„Żywienie z myślą o przyszłości” to rozwiązanie codziennych problemów, z jakimi spotykają się mamy w wielu krajach, także w Polsce. To szeroko zakrojony program stworzony, by wykorzystując doświadczenie ekspertów NUTRICIA, pomagać rodzicom w zapewnieniu ich dzieciom najlepszej możliwej diety przez pierwsze 3. lata życia i uczyć prawidłowych nawyków żywieniowych. Jeżeli od pierwszych lat dziecka zadbamy, by jego dieta była zróżnicowana, pełna warzyw i owoców, bogata w składniki odżywcze, zawierająca ograniczone ilości cukru i soli, to możemy zmniejszyć ryzyko pojawienia się w jego dorosłym życiu chorób wynikających z nieprawidłowego żywienia: otyłości, cukrzycy czy chorób układu krążenia.

Najlepsza dieta dziecka to taka, która:
  • wspiera zdrowy wzrost i rozwój dziecka zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości,
  • pomaga rozwijać upodobania smakowe i prawidłowe nawyki żywieniowe, dzięki czemu dziecko także w przyszłości będzie wybierać zdrową i zróżnicowaną dietę,
  • sprzyja prawidłowej przemianie materii.
Filozofia w praktyce

Realizacja programu „Żywienie z myślą o przyszłości” polega na dostarczaniu mamom zrozumiałych, łatwych wskazówek oraz gotowych rozwiązań w postaci produktów przygotowanych specjalnie na każdy z wyjątkowych momentów w rozwoju dziecka. Receptury produktów marki BoboVita, m.in. kaszek oraz posiłków w słoiczkach zostały dostosowane do potrzeb i możliwości przyswajania organizmu dziecięcego, co oznacza, że:
  • wyjątkowe kompozycje posiłków o zbilansowanej wartości odżywczej zawierają odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych, potrzebnych na każdym z kluczowych etapów życia;
  • występuje w nich różnorodność warzyw, zbóż i owoców, by zapewnić bogactwo smaków już najmłodszym dzieciom, kładąc tym samym podwaliny pod właściwe nawyki żywieniowe w przyszłości i ułatwiając wprowadzanie nowych pokarmów do diety dziecka,
  • zawartość odpowiednich proporcji ilości sodu, cukrów, tłuszczów nienasyconych, zapobiega powstawaniu problemów zdrowotnych w późniejszym życiu.
Oferta BoboVita
Mamy zawsze starają się podać dzieciom to, co najlepsze. Jednak wiele informacji żywieniowych, do jakich mają dostęp, jest dla nich jednak niejasnych i często zbyt teoretycznych.

Poprzez program „Żywienie z myślą o przyszłości” chcemy ułatwić rodzicom zrozumienie, czym i w jaki sposób karmić swoje dzieci do 3. roku życia.

Jesteśmy przekonani, że możemy wiele zmienić, przekazując aktualne wskazówki żywieniowe zrozumiałym dla matek, pozbawionym specjalistycznego żargonu, językiem oraz oferując lepsze smaki i receptury produktów.

„Żywienie z myślą o przyszłości” oznacza, że tworzymy nasz asortyment tak, by rodzic mógł z łatwością i swobodnie komponować w pełni zbilansowaną, wartościową dietę dziecka w pierwszych 3. latach jego życia. Standardy żywieniowe programu zastosowaliśmy w całej ofercie posiłków w słoiczkach BoboVita oraz w ofercie kaszek BoboVita. W ramach tych standardów oferowane są posiłki o zbilansowanej zawartości wszystkich potrzebnych dziecku składników odżywczych. Zgodnie z zaleceniami żywieniowymi ekspertów w produktach BoboVita wprowadzono ograniczenia zawartości sodu i cukrów, wyznaczono obowiązkowe, np. w posiłkach w słoiczkach - minimalne poziomy zawartości warzyw (30%) i owoców (70%) oraz przygotowano różnorodne kompozycje smakowe wynikające z zastosowania różnorodnych składników np. w kaszkach BoboVita.

Wiemy, jak ważne dla przyszłości dziecka są nawyki żywieniowe ukształtowane w ciągu pierwszych 3. lat życia. Dlatego BoboVita podjęła odpowiednie działania, by prawidłowo zbilansowana dieta była dostępna dla dzieci od pierwszych chwil życia do ukończenia 3. roku życia.