Jak stosować suplementy wyszczuplające

Dzięki nim możesz szybciej rozprawić się z cellulitem oraz przyspieszyć kurację odchudzającą. Jednak musisz jeszcze nauczyć się go stosować.
/ 28.05.2009 09:59
kostium kąpielowy, kobieta, modelka fot. MEDIUM
Najważniejsze zasady

* Zacznij od dokładnego przestudiowania ulotki. Zwróć uwagę na to, kiedy najlepiej jest je zażywać oraz na ryzyko interakcji z innymi lekami.
* Jeśli cierpisz na jakąkolwiek chorobę przewlekłą, powinnaś skonsultować się z lekarzem.
* Jeśli jesteś w ciąży, zrezygnuj z samodzielnego wyboru suplementów. Zdecydowanie lepiej poradzić się lekarza.
* Bądź systematyczna i cierpliwa. Kuracja da rezultat dopiero po kilku tygodniach. Łykanie tabletek od przypadku do przypadku nie ma sensu.
* Suplementy mają ci pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu, nie zastąpią jednak niskokalorycznej diety i ćwiczeń.
* Nie przesadzaj z ilością. Przekroczenie zalecanych przez producenta dawek może nieść ze sobą poważne konsekwencje dla zdrowia.
* Przez Internet suplementy kupuj tylko na firmowych stronach ich producentów.

Bez wątpliwości

Czy można łączyć ze sobą różnego rodzaju suplementy?
Zdecydowanie bezpieczniej jest stosować je pojedynczo. Produkty (szczególnie różnych firm) mogą zawierać ten sam składnik mineralny czy witaminę (każdy w ilościach zaspokajających dzienną normę spożycia) i wówczas przyjmiemy go za wiele. Zarówno nadmiar, jak i niedobór składników mineralnych czy witamin jest szkodliwy.

Czy suplementy o bogatym składzie są lepsze od jednoskładnikowych?
Nie. Możesz być pewna, że część z nich wcale nie zadziała. Wiele składników konkuruje bowiem ze sobą w przewodzie pokarmowym (np. wapń, żelazo, cynk). Dlatego lepiej być minimalistką i wybierać te suplementy, które mają mniej substancji czynnych. Prawdopodobieństwo, że wchłoną się w większej ilości i będą działać, jest wówczas dużo większe.

Jakie suplementy wybierać: w płynie czy tabletkach?
Przyjmuje się, że lepiej przyswajalne niż tabletki są produkty płynne. Dlatego też preparaty w postaci cieczy są zwykle dużo droższe od pastylek. Proszki i żele lokują się pośrodku — są lepiej przyswajalne niż tabletki, gorzej niż płyny.

Masz pytania dotyczące suplementów? Pytaj na Uroda.pl!
Suplementy na figurę

Koktajle odchudzające. Mogą zastąpić posiłek lub zmniejszyć łaknienie, a także ograniczyć przyswajanie tłuszczy. Często zawierają błonnik pokarmowy i naturalne składniki przyspieszające metabolizm.
Preparaty drenujące – regulują gospodarkę wodną w organizmie, poprawiają mikrokrążenie i usuwają nadmiar płynów. W składzie możesz znaleźć m.in. wyciągi z czarnej porzeczki, z mniszka lekarskiego czy zielonej herbaty.
Suplementy antycellulitowe – skupiają się na poprawie krążenia w naczyniach włosowatych i działaniu drenującym. Przede wszystkim zawierają wyciągi roślinne, np. z nostrzyka, miłorzębu japońskiego czy ogórecznika oraz wapń i zieloną herbatę. Dzięki nim powinnaś zauważyć poprawę jakości skóry i zmniejszenie obrzęków.
Sprzężony kwas linolowy CLA – odgrywa bardzo istotną rolę w metabolizmie tłuszczy, pomagając utrzymać najlepsze proporcje pomiędzy tłuszczem zawartym w tkankach a tym spalanym w mięśniach. Wspomaga również metabolizm i usprawnia pracę jelit.
Wpomagająca spalanie tłuszczy L-karnityna rzeczywiście działa, jeśli towarzyszy jej niskokaloryczna dieta oraz regularne ćwiczenia aerobowe (rower, bieganie, skakanka).

To tylko pomoc
Pigułki-cud nie istnieją. Jeśli dodatkowo nie zmienisz diety i nie zaczniesz ćwiczyć, nie licz na spadek wagi czy redukcję cellulitu. Za to przy dodatkowym wspomaganiu suplementami zdecydowanie szybciej osiągniesz zamierzony cel.

Czytaj ulotki
Suplementy muszą być stosowane zgodnie z zaleceniami – inaczej nie będą działać. Warto zwrócić uwagę na to, kiedy najlepiej je zażywać i jak dużo (łykane w zbyt małych ilościach lub nieregularnie nie będą działać).

Popijaj wodą
Niektóre składniki suplementów mogą nie zadziałać, jeśli popijesz je sokiem, herbatą lub mlekiem. Aby mieć pewność, że nie zmniejszasz ich skuteczności, najlepiej popijaj je czystą

wodą. Systematyczność = skuteczność Tylko długotrwałe i regularne przyjmowanie suplementów może przynieść zamierzony efekt. Łykanie tabletek raz na jakiś czas nie ma sensu.

Masz pytania dotyczące suplementów? Pytaj na Uroda.pl!
Tagi: dieta
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
Ja natomiast polecam GO!SLIM. Są świetne i dają zauważalne efekty.
/6 lat temu
i prawidlowo ! ja jestem po kuracji i bardzo zadowalajacy efekt