POLECAMY

Wszystko o prawidłowym nawodnieniu organizmu. Ile powinnaś pić wody w czasie zimy?

Dowiedz się, dlaczego w chłodne dni butelkę wody powinnaś mieć zawsze przy sobie.
Wszystko o prawidłowym nawodnieniu organizmu. Ile powinnaś pić wody w czasie zimy? fot. Fotolia

O tym, że latem musimy pić dużą ilość wody, na pewno wiesz, ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jesienią i zimą też musimy pamiętać o piciu wody? Sprawdź, dlaczego tak jest!

Zmiana temperatury 

Raz zimno, raz gorąco. Zimą i jesienią przechodzimy z ciepłych pomieszczeń, do mroźnych miejsc, a nasz organizm musi poradzić sobie z nagłymi zmianami temperatury. Sezon grzewczy, tak wyczekiwany, kiedy za oknem temperatura spada poniżej zera, negatywnie wpływa na nasz organizm – czujemy większe pragnienie i szybciej tracimy zapas wody, a nasza skóra wysycha i staje się bardzo szorstka. W tym czasie musisz szczególnie dbać o odpowiedni poziom wody w organizmie. 

Mądry wybór

W zimie częściej pijemy herbatę i ciepłe napoje, ale nie powinniśmy w tym okresie zapominać o piciu wody. Kawa czy mocna herbata nie są tak efektywne w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wody w organizmie. Kawy wręcz nie liczymy do dobowego bilansu płynów.
                                                                      – mówi Marta Kielak, dietetyk BeBio.pl

Woda na cały rok 

Woda pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji fizycznych i poznawczych. Należy spożywać dziennie co najmniej 2,0 litry wody z różnych źródeł jako część zrównoważonej diety i zdrowego stylu życia.


Woda mineralna Nałęczowianka doskonale sprawdzi się w chłodne dni! Poręczne opakowanie sprawia, że możesz mieć ją zawsze przy sobie. 

Mokry trening

W zimne dni twoja waga wskazuje nieco więcej niż zazwyczaj? To normalne! Kiedy na dworze leje deszcz albo pada śnieg, a temperatura spada do minus 10 stopni większość z nas zamiast spaceru wybiera ciepły koc i ulubiony serial. Stanowczo zmniejszamy aktywność fizyczną i, cóż, tyjemy.

W okresie jesienno-zimowym nie zapominaj o wodzie! Butelki wykorzystaj podczas treningu, a ich zawartość wypij w ciągu dnia. Pamiętaj, że woda jest jednym z elementów, które pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/11 miesięcy temu
Ja piję 4 litry dziennie .
/rok temu
Ja staram się od czasu podejrzenia odwodnienia pić więcej wody, ale niestety nie zawsze mi się to udaje...
/rok temu
Co to za zaśmiecanie wartościowych artykułów jakimiś komentarzami o wątpliwej reputacji tabletkach na odchudzanie. Proszę redakcje o usunięcie poniższego komentarza bo to nieoznaczonacreklama
POKAŻ KOMENTARZE (1)