Gwyneth Paltrow fot. ONS

Detoks według Gwyneth Paltrow

Chcesz przywitać wiosnę w doskonałej formie, pełna energii i lżejsza o kilka kilogramów? Zafunduj sobie detoks, do którego na swoim blogu przekonuje Gwyneth Paltrow
/ 14.04.2009 10:07
Gwyneth Paltrow fot. ONS
Co to jest detoks? Oczyszczanie organizmu z toksyn. Część tych szkodliwych substancji usuwana jest automatycznie, ale przy naszym trybie życia (stres, złe odżywianie, używki) gromadzi się ich zbyt wiele, by organizm sam mógł sobie z nimi poradzić.

Gdy toksyny zalegają, my czujemy się przemęczone, osłabione i rozdrażnione. Cierpimy na niestrawność, bóle głowy i mięśni, na skórze pojawiają się wypryski, a na brzuchu – więcej tłuszczyku. To znak, że czas na odtruwanie. Detoksu nie należy robić na własną rękę, warto skorzystać z porad specjalisty. Gwyneth Paltrow o pomoc poprosiła doktora Alejandra Jungera, który wyznacza teraz dietetyczne trendy w Hollywood. Przygotował dla niej specjalną dietę opartą na produktach organicznych.

Każdy dzień Gwyneth zaczyna szklanką wody z cytryną , która reguluje metabolizm, a kończy łyżką oliwy z oliwek, która wspomaga pracę wątroby. Przykładowe menu dla Gwyneth: na śniadanie – koktajl jagodowy, na obiad – miseczka tartej marchwi z imbirem, a na kolację – zupa brokułowa. „Ważne, by jak najwięcej dań było w formie płynnej, czyli koktajli i zup, aby jak najmniej obciążać system trawienny”, tłumaczy aktorka.

Gwyneth uprawia też jogę, medytuje i robi ćwiczenia oddechowe . Ile trwa detoks? To zależy (powinien zdecydować o tym specjalista), ale zwykle około miesiąca. Po tym czasie powinnaś odzyskać dobre samopoczucie, energię do życia i ładną cerę, a przy okazji pozbyć się zbędnych kilogramów.

5 ZASAD DETOKSU

1. Jedz regularnie . Najlepiej pięć niedużych posiłków dziennie co trzy godziny.
2. Wprowadź do menu jak najwięcej warzyw i owoców , najlepiej tzw. odtruwaczy: jabłek, brokułów, marchwi, cytryn czy natki pietruszki.
3. Dużo pij (wody niegazowanej, świeżo wyciskanych soków, ziołowych herbatek), żeby wypłukiwać toksyny z organizmu.
4. Chodź do sauny , by przyspieszyć wydalanie toksyn.
5. Zrezygnuj z kawy, alkoholu i papierosów.

One też oczyszczaja organizm:

Hilary Swank
Lekarz zalecił jej detoks, gdy po zastosowaniu diety proteinowej (musiała nabrać mięśni do filmu „Za wszelką cenę”) drastycznie wzrósł poziom rtęci w organizmie aktorki.

Małgorzata Foremniak
Gdy aktorka czuje, że zaczyna brakować jej sił, przeprowadza kilkudniową głodówkę. Woda z cytryną i herbatki ziołowe wypłukują z jej organizmu szkodliwe substancje.

Anna Głogowska
Testowała preparat oczyszczający organizm MethodDraine Detox. Po kuracji nie tylko ubyło jej kilka centymetrów w pasie, ale też czuła się lekko i miała dużo energii.