24 października Światowy Dzień Walki z Otyłością

Zaczynają doskwierać ci zbędne kilogramy. Twoje ulubione spodnie robią się coraz bardziej opięte. Fałdki widać w każdej bluzeczce. Podejmujesz decyzję o zastosowaniu diety.
/ 24.10.2007 07:57
Zaczynają doskwierać ci zbędne kilogramy. Twoje ulubione spodnie robią się coraz bardziej opięte. Fałdki widać w każdej bluzeczce. Podejmujesz decyzję o zastosowaniu diety.

Zaczynasz od pierwszego danego miesiąca ale skusił cię ten pyszny batonik. Wyznaczasz następna datę – poniedziałek to dobry dzień. I znowu dałaś plamę, bo nie mogłaś odmówić sobie babcinych pyszności. Kiedy zacząć aby wytrwać w postanowieniu? 24 października przypada Światowy Dzień Walki z Otyłością. Taka data działa podwójnie mobilizująco i to dobry dzień na rozpoczęcie diety. Przywitaj ten dzień pożywnym, lekkim śniadaniem z płatków Corn Flakes ZPC Otmuchów zmieszanych z Jogurtem Siła Serca Grupy Gospodarczej Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii.

Płatki Corn Flakes z Otmuchowa dostępne są w trzech smakach: kukurydziane, kukurydziane z miodem i orzechami oraz z czekoladą. Powstały one na bazie mąki kukurydzianej, która charakteryzuje się szerokim zastosowaniem w żywieniu szczególnie w diecie bezglutenowej. Duża wartość dietetyczna tej mąki jest wynikiem zawartości białka, witamin z grupy B, E, A oraz błonnika pokarmowego, który jako niestrawny węglowodan ułatwia proces trawienia. Mąka kukurydziana zawiera też znaczne ilości składników mineralnych, a wśród nich: fosfor, magnez, selen, kobalt, potas. Każde z Corn Flakesów wzbogacone zostały witaminami: witaminą C potrzebną do produkcji kolagenu – białka.

Jogurt natomiast jest pierwszym w Polsce jogurtem wzbogacony kwasem -linolenowym z rodziny Omega 3, to najnowsza prozdrowotna propozycja rynkowa OSM Głubczyce. Jogurt wzbogacony kwasem -linolenowym z rodziny Omega 3, powstał we współpracy z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii, w ramach projektu „SIŁA SERCA” - profilaktyki zdrowotnej w żywieniu. Jogurty z kwasem -linolenowym z rodziny Omega 3 zawierają Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT), których nie produkuje ludzki organizm. W niewielkich ilościach, występują one w naturalnej żywności, lecz na co dzień spotykamy się z ich niedoborem. Tymczasem spożycie kwasów tłuszczowych Omega 3:
obniża poziom szkodliwych tłuszczów we krwi,
zapobiega arytmii,
zwiększa odporność organizmu na zakażenia,
pomaga w obniżaniu ciśnienia krwi,
pomaga w koncentracji.
Jogurty z kwasem linolenowym z rodziny Omega 3 dostępne są w trzech smakach: truskawkowym, z owocami leśnymi i brzoskwiniowym.

Lekkie i pożywne śniadanie z tych produktów będzie doskonałym początkiem Twojej walki z Otyłością.

Producent Corn Flakes : ZPC Otmuchów
Gramatura: 200g

Producent: OSM Głupczyce – GGFRK