Jak schudnąć z brzucha – sprawdzone rady: dieta i plan ćwiczeń

Jak schudnąć z brzucha? fot. Adobe Stock
Jeśli weźmiesz się ostro do roboty, za miesiąc będziesz mieć mniej wystający brzuch. Nie obędzie się bez diety i ćwiczeń, ale gwarantujemy: warto podjąć ten wysiłek!
Agata Bernaciak / 07.09.2019 15:05
Jak schudnąć z brzucha? fot. Adobe Stock

Masz już dość, że niemal w każdym stroju wystaje ci brzuszek? Mamy dla ciebie propozycję: wstrzymaj się z zakupami odzieżowymi przez miesiąc. Zobaczysz, że uda ci się schudnąć z brzucha - i to na dobre!

Jak schudnąć z brzucha w miesiąc?

Określ swój cel i mów w formie dokonanej!  W 4 tygodnie uzyskasz płaski brzuch. I koniec, kropka. Jeśli masz niewielką nadwagę albo po prostu oponkę tłuszczu wokół talii, na pewno ci się to uda! Szybko odkryjesz, że pod jego warstwą kryją się mięśnie.

Nawet gdy twój problem jest nieco większy (większa nadwaga), trenując z nami poprawisz swoją sylwetkę, zaczynając redukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Po prostu będziesz potrzebować nieco więcej czasu.

Pamiętaj, że powyższą dietę możesz spokojnie przedłużyć do 4 tygodni. Bardzo dobrym pomysłem jest również przygotowywanie dziennego jadłospisu na 2 dni. Dzięki temu nie będziesz musiała codziennie gotować, a i produkty, które kupisz, nie trafią do kosza! To nie tylko zdrowe, ale i ekonomiczne rozwiązanie.
Pamiętaj, że dieta jest podstawą wyszczuplania ciała, a więc także wtedy, gdy chcesz schudnąć z brzucha.

Szukasz wygodnego stroju sportowego? Znajdziesz go w promocji na Modago.pl. Zobacz na przykład legginsy sportowe.

Plan w walce o płaski brzuch na cały miesiąc

 1. Przekonaj się do regularnych ćwiczeń. Treningi są krótkie. Na pewno znajdziesz 15 minut dziennie na ćwiczenia, które skupią się na spalaniu tkanki tłuszczowej i budowaniu masy mięśniowej właśnie w okolicy brzucha.
   
 2. Ćwicz 4 razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i niedziele). Proponujemy intensywny trening interwałowy (znajdziesz go na końcu tekstu) łączący elementy cardio z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie brzucha. Cały trening zajmie ci najwyżej kwadrans. 

  Wysiłek będzie duży, ale każdy, kto zastanawia się jak schudnąć z brzucha, powinien się z nimi zaprzyjaźnić. To jedyny trening o udowodnionym działaniu w redukcji tkanki tłuszczowej z okolic talii!
   
 3. W pozostałe dni postaw na ćwiczenia aerobowe, które spalają tłuszcz. Najprostsze z nich to szybki marsz. Za każdym razem ćwicz co najmniej 30 minut. Jeden dzień w tygodniu zrób sobie wolny od ćwiczeń.
   
 4. Pamiętaj o piciu 2 litrów płynów dziennie – najlepiej wody mineralnej niegazowanej. Wypełni żołądek, tłumiąc nieco głód i nawodni organizm. To szczególnie ważne przy intensywnych ćwiczeniach.

Trening interwałowy

Ten rodzaj trening dzielimy na 3 części - rozgrzewkę, trening właściwy cool down. Poniżej przeczytasz na czym polega każdy etap.

Rozgrzewka

Wystarczy 5-6 minut skakania na skakance, szybkiego marszu (może być w miejscu) lub dość energicznego tańca. Następnie wykonaj krążenia ramion, bioder, kolan i kostek. Gotowe!

Trening właściwy (tabata)

 • Przez 20 sekund biegnij sprintem w miejscu. Daj z siebie wszystko!
 • Przez 10 sekund odpoczywaj. W tym czasie połóż się na macie na plecach, zegnij kolana oprzyj stopy na podłodze. Zegnij łokcie, a dłonie ustaw obok uszu.
 • Przez 20 sekund zrób tyle brzuszków ile zdołasz. Prawidłowa technika ćwiczenia - z wydechem oderwij od maty głowę i łopatki. Jednocześnie wyprostuj kolana unosząc stopy i sięgnij dłońmi w kierunku stóp. Z wdechem wróć do pozycji wyjściowej. Powtarzaj w szybkim tempie.
 • Odpocznij 10 sekund. W tym czasie wstań.
 • Przez 20 sekund rób energiczne pajacyki.
 • Odpocznij 10 sekund. W tym czasie ponownie połóż się na macie na placach i przyjmij pozycje jak poprzednio. Oderwij głowę i łopatki od maty.
 • Przez 20 sekund wykonuj skłony górnej części tułowia raz w lewo, raz w prawo. Głowa i łopatki cały czas nad matą.
 • Odpocznij 10 sekund. W tym czasie wstań.
 • Przez 20 sekund ponownie biegnij sprintem w miejscu.
 • Odpoczywając 10 sekund, przejdź do pozycji klęku podpartego na macie. Dłonie pod barkami, kolana pod biodrami.
 • Na 20 sekund przyjmij pozycję podporu przodem: wyprostuj nogi w tył i oprzyj je na palcach. Głowa, tułów, biodra i nogi w linii prostej. Brzuch i pośladki mocno napięte.
 • Odpocznij 10 sekund. W tym czasie wstań.
 • Przez 20 sekund ponownie wykonuj energiczne pajacyki.
 • Odpocznij 10 sekund. W tym czasie ponownie połóż się na plecach na macie. Zegnij kolana, stopy oprzyj na podłodze. Ramiona ułóż wzdłuż tułowia.
 • Przez 20 sekund rób nogami nożyce poziome. Prawidłowa technika - wyprostuj kolana, ustawiając proste nogi pod kątem 45 stopni do podłoża. Mocno dociśnij lędźwiowy odcinek kręgosłupa do maty i krzyżuj nogi -  raz prawa nad lewą, raz lewa nad prawą.
 • Przez 10 sekund odpocznij.

Gotowe!

Cool down

Na zakończenie przez 5 minut pochodź w spokojnym tempie. Nie siadaj! Pozwól sercu powoli „zejść” z obrotów.

Dowiedz się więcej o tym, jak osiągnąć płaski brzuch:Jakie ćwiczenia na płaski brzuch powinnaś wykonywać?Minimum wysiłku, maksimum efektu. Zobacz najlepsze ćwiczenia na brzuch!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA