Lot samolotem a dieta. Zobacz, jak się przygotować!
Jesteś na diecie i masz przed sobą długi lot samolotem? Zobacz, jak się do niego przygotować.

Warunki szczególne
Długa podróż, szczególnie samolotem sprawia, że twój układ pokarmowy nie pracuje tak jak zazwyczaj. Długo siedzisz, mniej pijesz - skutkuje to spowolnieniem perystaltyki jelit i zaparciami. Lot sprzyja także odwodnieniu. Dodatkowo na lotnisku i w samolocie jesteś narażona na liczne żywieniowe pokusy – kaloryczne przekąski i słodzone napoje.
Jak pić przed, w trakcie i po treningu? Tylko praktyczne wskazówki.
Jeśli chcesz uniknąć kalorycznego jedzenia, problemów trawiennych i czuć się dobrze w trakcie lotu przeczytaj nasze wskazówki, a będziesz gotowa na każdą podróż.
Tych 5 strategii pozwoli ci przetrwać każdy lot!
1 z 5

Przygotuj przekąski
W małe, zamykane pojemniki zapakuj pełne białka i błonnika pokarmowego, naturalne przekąski. Mieszanka orzechów i niedosładzanych suszonych owoców jest świetnym rozwiązaniem. Dodatkowo zapakuj pomidorki koktajlowe, pokrojoną w słupki paprykę i marchewkę, a do tego chrupkie pieczywo pełnoziarniste. Te propozycje przekąsek bez problemu „przetrwają” w bagażu podręcznym.
2 z 5

Zabierz bidon, nawadniaj się
Zabierz ze sobą bidon lub butelkę filtrującą, którą będziesz mogła napełnić po odprawie, a także ponownie, gdy wylądujesz. Staraj się pić minimum 200 ml płynów na każdą godzinę lotu. Jeśli obawiasz się samolotowych toalet, pamiętaj o zabraniu nakładek na toaletę i żelu antybakteryjnego.
3 z 5

Unikaj pułapek po odprawie
Lotnisko pełne jest miejsc, gdzie można szybko (i drogo) zjeść. Niestety oferta ta przeważnie obejmuje wysokokaloryczną żywność fast-food lub słodycze. Mimo emocji związanych z podróżą postaraj się nie jeść poza swoimi zwyczajowymi godzinami posiłków. Masz ochotę coś przegryźć. Postaw na świeże owoce z jogurtem naturalnym.
4 z 5

Nie musisz jeść wszystkiego!
Pamiętaj, że nie musisz jeść wszystkiego, co dostajesz w trakcie lotu, w samolocie. Przekąski oferowane „w powietrzu” to często bezwartościowe kanapki na białym pieczywie tostowym, z tłustym serem i minimalna ilością warzyw. Zawsze możesz odmówić!
5 z 5

Ruszaj się po wylądowaniu
Gdy wylądujesz poruszaj się choć przez 5-10 minut. Możesz wykonać szybką sesję strechingu w czasie oczekiwania na bagaż. Nie używaj ruchomych chodników na lotnisku, zrób szybki spacer. To pobudzi twoje krążenie i przywróci prawidłowe ukrwienie przewodu pokarmowego.