Zdrowe odchudzanie - metoda zamienników

Każda dieta, aby była skuteczna, powinna być oparta na obniżeniu kaloryczności dostarczanych do organizmu posiłków. Obniżenie kaloryczności można uzyskać poprzez zmniejszenie ilości spożywanego jedzenia, bądź poprzez jedzenie potraw niskokalorycznych.

Każda dieta, aby była skuteczna, powinna być oparta na obniżeniu kaloryczności dostarczanych do organizmu posiłków. Obniżenie kaloryczności można uzyskać poprzez zmniejszenie ilości spożywanego jedzenia, bądź poprzez jedzenie potraw niskokalorycznych.

Objętość potrwa niskokalorycznych, choć duża, odpowiada kaloryczności małej ilości pokarmów wysokokalorycznych. Tak więc lepiej zjeść więcej, ale niskokalorycznie, prawda?
W każdej diecie niskokalorycznej musi znaleźć się lista produktów dozwolonych oraz zabronionych. O nich pisaliśmy w poprzednim artykule. W ramach zalecanej wartości kalorycznej należy spożywać więcej warzyw, owoców i produktów zbożowych (zawierają dużo cennego błonnika) a ograniczyć spożywanie potraw tłustych.
Aby dieta niskokaloryczna nie wydawała się tak drastyczna dziś chciałabym wam pokazać metodę zamienników.

Możecie jeść to, co lubicie, ale dostarczając do organizmu niepotrzebnych kalorii. I tak na przykład:
• mleko – zamiast mleka o najwyższej zawartości tłuszczu (3,2 %) warto wybrać te o bardzo niskiej (0,5 %); w ten sposób na jednej szklance mleka zaoszczędzicie aż 80 kcal
• ser biały – tłusty w 100 g ma 177 kcal, natomiast chudy tylko 100 kcal
• muesli – 2 łyżki płatków muesli to tyle samo co 4 łyżki płatków kukurydzianych
• szynka – 1 plaster szynki wieprzowej to 48 kcal a drobiowej tylko 21 kcal
• pieczywo – bułka pszenna (50 g) ma 125 kcal, natomiast grahamka 950 g) 100 kcal
• kotlet – kotlet schabowy panierowany to aż 533 kcal a drobiowy panierowany ma tylko 380 kcal
• baton – baton Snickers to aż 310 kcal, natomiast baton Kitekat to tylko 80 kcal

Zamieniając produkty z tej samej grupy z wysokokalorycznych na nisko oszczekamy bardzo dużo kalorii. Wato więc wprowadzić tę metodę do codziennej diety.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/8 lat temu
a ja czasem wolę właśnie mniej objętościowo a więcej kalorii. Np. przed imprezą trochę się głodzę żeby mieć płaski brzuch a żeby nie zasłabnąć zjadam np. parę kostek czekolady lub suszonych moreli. zamiennik "2łyżki muesli - 4 łyżki płatków kukurydzianych" jest moim zdaniem średnio udany. Dawno już nabrałam przekonania że cornflakesy do najzdrowszych ani zbyt dietetycznych nie należą. Z muesli mam inną sztuczkę: wieczorem zalewam parę łyżek otrąb i muesli wrzątkiem. Rano są napęczniałe (zamiast pęcznieć w żołądku) i wtedy dodaję tylko 2-3łyżki jogurtu zamiast całego kubka (no a poza tym mniej płatków a uczucie sytości z rana jest). A dobrym zamiennikiem jest moim zdaniem mozzarella dla żółtego sera (to 224kcal vs około 350!)
/9 lat temu
Ta ? Co Ty nie pwiesz - oszczekamy ale kilogramy które joż mamy nie znikną . . . A więc czy mogę oczekiwa od tej strony metod do ODCHUDZANIA a raczej wiczeń niż tylko rad jak więcej nie przytyc ? . ;/ .
/9 lat temu
KITKAT -45 G ZAWIERA 228 KCAL !!!!!!! TAK JEST NA OPAKOWANIU A 100G KITKAT TO 507 KCAL !!!!!! Dlatego nie należy dosłownie brać wszystkiego co tu jest napisane w tym artykule.To chyba reklama dla kitkata.! Bardzo nie w porządku w stosunku do osób które szukają naprawdę rzetelnych informacji a takich można by się spodziewać po tej wymownej stronie ZDROWIE.
POKAŻ KOMENTARZE (4)