ćwiczenia z piłką fot. Panthermedia

Rodzaje fitnessu

Zamiast męczących i nudnych zajęć proponujemy ćwiczenia, dzięki którym można schudnąć przyjemnie.
/ 22.08.2012 15:51
ćwiczenia z piłką fot. Panthermedia
Oto prawdziwe przeboje wśród najmodniejszych sportów!

1. Aquarobik dla fanów wody

Aquarobik ćwiczysz w wodzie pod nadzorem instruktora (zajęcia proponuje prawie każdy basen). Wykonujesz wymachy nóg, podskoki i przysiady. Woda nie powinna ci sięgać wyżej niż do piersi. To wprost idealny sport dla osób ze sporą nadwagą. Nie obciąża stawów, więc wskazany jest również dla osób z dolegliwościami układu kostno-stawowego. Takie ćwiczenia mogą wykonywać nawet kobiety w ciąży. Aquarobik przyspiesza spalanie tłuszczu, wzmacnia mięśnie rąk, nóg i tułowia, a na dodatek odstresowuje.

2. Spinning – ćwicz w rytmie muzyki

Spinning polega na pedałowaniu na rowerze stacjonarnym w rytm muzyki. Ten rodzaj treningu rewelacyjnie wpływa na kondycję i pomaga zgubić zbędne kilogramy. Szybko spalisz nadmiar tłuszczu, wzmocnisz mięśnie ud i brzucha, wyszczuplisz łydki, a na dodatek pozbędziesz się cellulitu. Z badań wynika, że spinning zapobiega rozwojowi osteoporozy. Na początku pedałuj kilka minut dziennie, potem stopniowo wydłużaj czas treningu.

3. Body ball - zabawa z piłką

To hit ostatniego roku! Są to ćwiczenia aerobowe z użyciem dużej gumowej piłki. Jej wielkość powinna być dostosowana do twojego wzrostu (im jesteś wyższa, tym większa piłka). Na początku robisz rozgrzewkę, cały czas trzymając piłkę w dłoniach. Potem, leżąc lub siedząc na piłce, wykonujesz właściwy trening. Jest on trudniejszy niż zwykła gimnastyka, ponieważ bardzo dużo energii musisz poświęcić na zachowanie równowagi na piłce.

Dzięki temu zwiększasz efekt odchudzający ćwiczeń. Chudniesz, a na dodatek wzmacniasz mięśnie, zwłaszcza tułowia i ud, poprawiasz koordynację i sprężystość ruchów. Do ćwiczeń będą ci potrzebne wygodny dres i buty do aerobiku. Kupując piłkę w sklepie sportowym (ok. 50 zł), spytaj sprzedawcę, jaka średnica jest odpowiednia dla osoby twojego wzrostu.

4. Pilates – chudniesz i modelujesz sylwetkę

To zestaw ćwiczeń, w którym istotna jest precyzja ruchów oraz koncentracja na prawidłowym oddychaniu. Ćwiczysz na rozłożonej na podłodze macie, z bosymi stopami. W tym treningu liczy się dokładność w wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Jedną z podstawowych zasad pilatesu jest stałe napinanie mięśni brzucha. Dzięki temu bardzo szybko pozbywasz się tkanki tłuszczowej z okolic talii, brzucha, bioder i pośladków. Pilates wzmacnia kręgosłup, dodaje ruchom wdzięku.

5. Aeroboxing dla ambitnych

Nazywany bywa również tae-bo, tae-boxingiem czy boxingiem. To po prostu aerobik, który zawiera elementy kick-boxingu. W rytm szybkiej, dynamicznej muzyki wykonujesz układy choreograficzne, w które wplecione są kopnięcia i ciosy pięścią. Aeroboxing wymaga poczucia rytmu i niezłej kondycji – na pewno nie jest to gimnastyka dla początkujących. Zrezygnuj z niego, jeśli masz problemy z układem krążenia. Aeroboxing to rewelacyjny sposób na szybkie spalenie nadmiaru kalorii. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie całego ciała, a zwłaszcza obręczy barkowej i ud.