kobieta

Przygotuj się do bikini

Jest jeszcze trochę czasu, aby wysmuklić talię i biodra, wzmocnić ramiona.
/ 04.06.2012 16:10
kobieta
Na pewno zobaczysz efekty, ale konieczny jest systematyczny wysiłek. Polecamy 5-minutowe, opracowane specjalnie dla Ciebie, ćwiczenia, które wykonasz w domu. Rób je codziennie w 2–3 seriach po 8–10 powtórzeń z 15-sekundową przerwą.
 
Na krągły biust i mocne barki
Klęk podparty. Wyprostuj nogi do tyłu. Podeprzyj się na całych dłoniach i palcach stóp. Ciało powinno tworzyć linię prostą. Następnie ugnij lewe kolano, opierając je na podłodze. Trzymając łokcie blisko tułowia, ugnij je i zbliż klatkę piersiową do podłogi, unosząc jednocześnie wyprostowaną prawą nogę. Powtórz, zmieniając nogę.
 
Na smukłą talię
Połóż się na lewym boku, lewą rękę ułóż prostopadle do linii ciała, stopy trzymaj w jednej linii z biodrami. Ugnij prawą rękę w łokciu, dłoń oprzyj z tyłu głowy. Z tej pozycji unieś tułów z podłoża, łokieć skieruj do sufitu, pamiętając o prostych plecach. Powoli opuszczaj tułów na podłogę. Wersja dla zaawansowanych: unosząc tułów, jednocześnie unieś prawą nogę i powoli wróć do pozycji wyjściowej.
 

Na zgrabne uda i płaski brzuch
Usiądź z nogami zgiętymi w kolanach. Tułów trzymaj prosto, podpierając się na dłoniach. Odrywaj od podłoża pięty i prostuj na zmianę prawą i lewą nogę (nie kładź stóp na podłodze).
 
Na jędrne pośladki
Połóż się na brzuchu, czoło oprzyj na złączonych dłoniach. Z tej pozycji ugnij prawą nogę w kolanie tak, aby udo i podudzie tworzyły kąt prosty. Angażując mięśnie pośladka, unoś do góry udo prawej nogi, starając się nie odrywać ramion od podłoża.
 
Anna Kondratowicz, Joanna Winiarska
Rys. Marpio

Autorka ćwiczeń: Dorota Pawlik, instruktorka fitnessu, właścicielka
klubu Atmosfera Ruchu, ul. Warecka 8,
Warszawa, www.atmosferaruchu.com.pl