Papryka Cayenne wspomaga odchudzanie!

Czy wiesz, że papryka Cayenne posiada właściwości odchudzające? Dowiedz się więcej na temat tego warzywa i koniecznie przetestuj jego działanie!
/ 26.08.2014 11:23

papryka Cayenne

Fot. Fotolia

Właściwości papryki Cayenne:

  • oczyszcza organizm,
  • przyspiesza przemianę materii,
  • zapobiega przeziębieniom,
  • wspomaga układ krążenia,
  • posiada właściwości przeciwzapalne,
  • korzystnie wpływa na układ pokarmowy.

Paprykę Cayenne można zastąpić pieprzem kajeńskim.

Zobacz także: Alkohol podczas odchudzania - pić czy nie pić?

Papryka Cayenne - co to za warzywo?

Papryka Cayenne jest odmianą papryczki chili. Organiczny związek chemiczny, który odpowiada jednocześnie za piekący smak i przyspieszenie materii to kapsaicyna. Im jej więcej, tym warzywo bardziej pikantne. Liczne testy naukowe potwierdziły, że kapsaicyna wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Jak działa w rzeczywistości? To całkiem proste. Przypomnij sobie, w jaki sposób funkcjonuje twoje ciało, kiedy zjesz coś bardzo ostrego. Robi się gorąco, serce zaczyna szybciej bić, ciało się poci, a łzy same napływają do oczu.

Dzieje się tak dlatego, że kapsaicyna rozgrzewa organizm, który chcąc nie chcąc zmuszony jest do reakcji, czyli intensywniejszego spalania kalorii. Potrawy z papryką Cayenne albo suplementy diety zawierające ją w swoim składzie najlepiej zażywać przed wysiłkiem fizycznym, około 30-40 minut. Zyskuje się wtedy więcej energii, a trening jest bardziej efektywny.

Papryka Cayenne hamuje apetyt

Ostre przyprawy, zawierające dużą ilość kapsaicyny to prawdziwi sprzymierzeńcy w walce z dodatkowymi kilogramami. Ale nie tylko! Papryka Cayenne poza tym, że hamuje apetyt i pomaga spalać tkankę tłuszczową, działa jak prawdziwa apteczka ratunkowa. Posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i stymuluje układ pokarmowy.

Jest szczególnie polecana osobom mającym problem z układem krążenia, ponieważ obniża poziom cholesterolu.

Jeśli nie przepadasz za ostrymi przyprawami sięgnij po suplement diety, który zawiera naturalny ekstrakt z papryki Cayenne. Znajdziesz go w takich suplementach jak Get Slim Morning czy Slimette.

Źródło: Materiały prasowe Noble Health

Zobacz także: Suplementy diety - które pomagają w odchudzaniu?

Redakcja poleca

REKLAMA