Odchudzanie a motywacja

Każdy, kto postanawia zrzucić kilka zbędnych kilogramów, zastanawia się, od czego zacząć. Podstawową zasadą – którą powinien kierować się każdy odchudzający – jest mniej jeść i więcej się ruszać. Niby proste, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest.
/ 08.08.2006 20:33

Każdy, kto postanawia zrzucić kilka zbędnych kilogramów, zastanawia się, od czego zacząć.
Podstawową zasadą – którą powinien kierować się każdy odchudzający – jest mniej jeść i więcej się ruszać. Niby proste, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest.


Co więc zrobić, aby nasze odchudzanie było zakończone sukcesem? Najlepiej posiadać silną MOTYWACJĘ.
Motywacja jest bardzo ważnym czynnikiem w naszej diecie. Sama decyzja o odchudzaniu nie wystarczy, ważne jest, aby wytrwać w tym postanowieniu. A w tym pomoże nam właśnie silna motywacja do zmiany tego, co chciałybyśmy zmienić w naszym życiu. Aby wzmocnić swoją motywację warto zastanowić się nad wszystkimi za i przeciw. Przemyślcie, jakie korzyści osiągnięcie dzięki odchudzaniu oraz jakie będą z tym związane niedogodności.
Gdy już mamy wszystkie plusy i minusy oraz zadecydowaliśmy, że zmieniamy swój tryb odżywiania, wyznaczmy sobie swój realny cel. Realny, czyli taki, który pozwoli nam się cieszyć zarówno piękną sylwetką, a także zdrowiem. Błędne jest myślenie niektórych kobiet, że schudną w ciągu kilku dni, tygodni, a potem wrócą do „normalnego” odżywiania. Szybko to wcale nie znaczy zdrowo, nie wspominając już o często występującym w takich przypadkach efekcie „yo-yo”. Kuracja odchudzająca wiąże się ze zmianą stylu życia, odżywiania. I to na zawsze!!!! Nie musi się to oczywiście wiązać z jakimś rygorystycznym reżimem. Lepiej zmienić swoje złe nawyki żywieniowe, które spowodowały u nas nadmiar kilogramów. Warto, więc się zastanowić, w jakich sytuacjach sięgamy po jedzenie. Czy najczęściej zdarza się to podczas oglądania telewizora, w momentach stresowych, na widok jedzenia, czy po prostu brak zajęcia? Odpowiedzi na te i podobne pytania zapewne pozwolą wam ustalić, co jest złe w waszym odżywianiu.
To na tyle o motywacji. W kolejnej części naszych artykułów o odchudzaniu powiemy o tym co jeść, a czego unikać, aby osiągnąć nasz wymarzony cel.

Pozdrawiam
Sylwia M.