Odchudzająca moc wody

Czy wiesz, że to co codziennie masz pod ręką może być najlepszym suplementem wspierającym dietę? Woda, bo o niej mowa, to najtańszy i najskuteczniejszy sprzymierzeniec smukłej sylwetki. Szybko, tanio i bez efektu jojo!
/ 20.05.2013 07:44

Czy wiesz, że to co codziennie masz pod ręką może być najlepszym suplementem wspierającym dietę? Woda, bo o niej mowa, to najtańszy i najskuteczniejszy sprzymierzeniec smukłej sylwetki. Szybko, tanio i bez efektu jojo!

Odchudzająca moc wody

Fot. Depositphotos

Jak wszyscy dobrze wiemy - woda stanowi główny składnik każdej komórki ciała (stanowi ponad 80% masy ciała) i jest to jeden z najważniejszych elementów odżywiania. Wiemy, że woda jest dla zdrowia niezbędna, ale czy wiemy, że bez jej odpowiedniej ilości żadna dieta nie przyniesie długotrwałych efektów?

Ten cudowny środek jako jedyny napój nie posiada kalorii i można go pić bez ograniczeń, bez względu na wiek czy stan zdrowia. Dietetycy, nie bez przyczyny apelują o większe spożycie wody, tym bardziej, że większość z nas nie pije jej więcej niż 1-2 szklanki wody dziennie, a to wciąż za mało!

Część z nas uważa, że bezsmakowa woda jest mdła i w takiej formie trudno przechodzi przez gardło. Dlatego wybieramy tą gazowaną, dolewamy do niej sztucznie słodzone soki czy też przygotowujemy w postaci herbaty. To błąd! Tylko czysta, niegazowana woda będzie w pełnie funkcjonalnie krążyła po naszym organizmie.

Jeśli chcemy odczuć odchudzające efekty picia wody, należy również ograniczyć spożycie cukrów i tłuszczów oraz przynajmniej raz w tygodniu uprawiać sport.

Korzyści płynące z wody:

 • Systematyczne wypijanie odpowiedniej ilości wody odczuwalnie poprawia podstawową przemianę materii, dlatego tak ważne jest picie jej w dużej ilości w trakcie procesu odchudzania.
 • Woda zapełnia żołądek i zagłusza głód, woda zapewnia uczucie sytości oraz usprawnia procesy wewnątrz organizmu - pozwala na optymalne dotlenie organizmu, dzięki czemu czujemy się lepiej.
 • Oczyszcza organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii.
 • Nawadnia każdą komórkę organizmu, w wyniku czego skóra staje się elastyczna, bardziej napięta i lepiej nawilżona.
 • Już po kilku dniach regularnego wypijania min.1,5-2 litrów wody dziennie, wspomagamy usunąć nadmiar soli z organizmu, dzięki czemu pozbywamy się opuchnięć i obrzęków oraz wodnego cellulitu.
 • Jest wręcz niezbędna dla zachowania zdrowego układu moczowego (brak odpowiedniego nawodnienia sprzyja infekcjom).
 • Skutecznie i nie gwałtownie suwa problem zaparć

Wodę należy pić czystą, bez smakowych dodatków. Wszystkie słodkie dodatki będą zbędną bombą kaloryczną. Wypijanie dużej ilości mocnej herbaty czy kawy, mimo, iż są płynami, nie zadziałają korzystnie na naszą sylwetkę - odwodnią i wysuszą skórę.

Jak nauczyć się zdrowego nawyku picia wody?

 • Wodną kurację dobrze zacząć od małych kroczków - wypijanie pierwszego dnia 8 szklanek wody może być jedynie zniechęcające, a nie o to nam przecież chodzi. Po kilku dniach, wypijanie wody, wejdzie nam po prostu w nawyk.
 • Każdy dzień warto zacząć od szklanki wody (dla smaku można dodać plasterek cytryny). Szczególnie jeśli wypijamy kawę (warto tego pilnować).
 • Aby zachować efekt odchudzający należy wypijać jedną szklankę przed każdym posiłkiem, nawet jeśli będzie to tylko szybkie śniadanie w pracy. To nas odpowiednio nasyci i ułatwi trawienie.
 • Jeśli nie prowadzimy regularnego trybu życia, warto mieć zawsze przy sobie butelkę niegazowanej wody.
 • Jeśli odczujesz pragnienie - to ostrzeżenie od organizmu, że wszystkie procesy życiowe zostają zwolnione i domaga się większej uwagi. Jeśli chcemy odczuć odchudzające efekty picia wody nie możemy dopuścić do pragnienia.