POLECAMY

Słodycze a dieta - 4 mity

Czy można jeść słodycze w czasie diety odchudzającej? Można! Obalamy 4 największe mity na ten temat.

Potrzeba odczuwania słodkiego smaku jest naturalna dla każdego z nas. Nic więc dziwnego, że słodycze tak bardzo kuszą! Czy odchudzając się konieczna jest rezygnacja ze wszystkiego, co słodkie? Sprawdziliśmy to!

Obalamy 4 największe mity dotyczące słodyczy

fot. Fotolia

Mit nr 1: będąc na diecie, należy całkowicie zrezygnować ze słodyczy

Największym wrogiem szczupłej sylwetki są słodycze. Rzeczywiście może tak być, jeśli trudno nam zachować umiar. Raz na jakiś czas możemy sobie jednak pozwolić na kilka kostek gorzkiej czekolady czy kawałek domowego ciasta.

Mit nr 2: osoby chore na cukrzycę nie powinny w ogóle jeść słodyczy

Zarówno osoby zdrowe, jak i te chore na cukrzycę, nie powinny stawiać sobie tak restrykcyjnych zakazów, bo ich efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Diabetycy mogą bez obaw sięgać po takie słodycze, w których cukier jest zastąpiony niskokalorycznymi substancjami słodzącymi.

Mit nr 3: nieważne, jakie słodycze wybieramy. Każde szkodzą tak samo.

Słodycze mogą mieć zgubny wpływ na stan naszego zdrowia, o ile sięgamy po nie zbyt często, na przykład w celu poprawienia nastroju.

Mit nr 4: dbając o linię, nie należy pić słodkich napojów gazowanych

Nawodnienie organizmu jest ważne nie tylko wtedy, kiedy pragniemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Jeśli dbamy o linię, sięgajmy po napoje o obniżonej zawartości kalorycznej. Ugaszą nasze pragnienie i dostarczą przyjemnych doznań smakowych, nie powodując wyrzutów sumienia.

Na podstawie informacji prasowej europeanhydrationinsitute.org

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/rok temu
Domowe ciasta są bardzo tuczące, chyba że robimy w wersji nie słodkiej :) Ja wolę jednak kupić sobie np. czekoladę bez cukru ze Swojskiej Piwniczki i zjeść kilka kostek raz na jakiś czas :)
/4 lata temu
Moim zdaniem totalne bzdury! Ja zamawiam sobie w prawdzie dietę z Pysznej Diety i nie mam z tym problemu, ale zanim ją odkryłam często się łapałam na podjadaniu słodyczy co w efekcie prowadziło do porzucenia diety
/4 lata temu
Pisane na siłe..
POKAŻ KOMENTARZE (2)