czterdziestolatka fot. Adobe Stock

Jak schudnąć po czterdziestce? Poznaj 5 skutecznych porad!

Martwisz się, ze już nigdy nie uda ci się zmniejszyć wagi? Dzięki tym radom jest to możliwe!
Agata Bernaciak / 16.06.2014 16:00 / aktualizacja: 07.03.2019 16:20
czterdziestolatka fot. Adobe Stock

Próbowałaś już wiele razy, ale za każdym razem efekt nie był taki, jakiego oczekiwałaś? Zobacz, jak powinnaś postępować, by z powodzeniem schudnąć po czterdziestce!

Dlaczego po czterdziestce trudniej schudnąć?

Po 40. roku życia zmniejsza się zapotrzebowanie organizmu na kalorie, dlatego aby utrzymać figurę powinniśmy dostarczać ich mniej. Teoria brzmi prosto. W praktyce jednak okazuje się, że wprowadzenie i utrzymanie nowego stylu życia kończy się porażką. Brakuje nam motywacji, siły i czasu, który dzielimy pomiędzy pracę, dom, wychowywanie dzieci.

Jak schudnąć po czterdziestce? Oto 5 najlepszych porad!

1. Nie stosuj diet cud

Drakońska dieta może osłabić organizm i przełożyć się na problemy zdrowotne oraz złe samopoczucie. Wytrwałość i systematyczność jest kluczem do sukcesu. Dodatkowe kilogramy przybywały nam stopniowo, dlatego też należy pozbywać się ich stopniowo. Nagły spadek wagi spowoduje efekt jo-jo.

2. Postaw na pełnowartościowe menu

Pełnowartościowe menu sprawi, że nie będziesz głodna i w złym humorze. Nasz organizm potrzebuje wszystkich składników, alew nieco mniejszej ilości, dlatego decydując się na źle zbilansowaną dietę zmniejszamy szanse powodzenia odchudzania.

3. Jedz regularnie

Pomijanie niektórych posiłków w ciągu dnia jest błędem. Im jesteśmy bardziej głodne, tym więcej i szybciej jemy, co sprawia, że jeszcze bardziej tyjemy.

4. Nie rób nic za wszelką cenę

Nie waż i nie mierz się codziennie. Efekty przyjdą z czasem, jeśli będziemy trzymać się diety. Dzięki temu jednocześnie przyzwyczaisz się do nowego stylu życia, a waga sama zacznie spadać.

5. Skorzystaj z suplementów diety

Jeśli zmniejszenie porcji posiłków okazuje się dla nas przeszkodą nie do pokonania, warto wspomóc się suplementami diety, który zmniejszy apetyt lub odbierze chęć na słodycze.

Dowiedz się więcej o odchudzaniu:
Co wspomaga odchudzanie? Domowe sposoby działają tak samo dobrze, jak inne!
5 sygnałów, że przesadziłaś z odchudzaniem
Ostre wspomaganie odchudzania! Czy pieprz cayenne przyspiesza metabolizm?

Na podstawie informacji prasowej Figurin Slim