kobieta, basen, bikini

Jak schudnąć do lata

Możesz zrzucić dwa kilogramy i ujędrnić strategiczne partie ciała. Zacznij więc ćwiczyć już dzisiaj, aby latem pokazać piękne ciało!
/ 03.12.2012 16:18
kobieta, basen, bikini
W kostiumie kąpielowym dobrze prezentują się nie osoby chude, ale wysportowane. Chociaż odrobinę. I na tę odrobinę jeszcze masz czas. Miesiąc wystarczy, jeśli będziesz ćwiczyć codziennie.

W tym treningu najważniejsza jest konsekwencja. Które partie ciała w bikini najbardziej rzucają się w oczy? No cóż, wszystkie. Ale wybrałyśmy najważniejsze:
  • ramiona (kostium je eksponuje)
  • talia (to od niej zależy równowaga między dołem a górą)
  • pośladki (bikini nie prezentuje się dobrze ani na zbyt pulchnej, ani na zbyt płaskiej pupie
Oto plan: trening cardio i zestaw prostych ćwiczeń do wykonania w domu.

Trening w domu: trzy razy ćwiczenia do wyboru

Połącz je z treningiem cardio. Proponujemy sześć ćwiczeńwybierz trzy, po jednym na każdą partię ciała. W ten sposób codziennie możesz komponować sobie inny zestaw. Jego wykonanie zajmie Ci pół godziny. Każde ćwiczenie rób w trzech seriach z krótką przerwą. W jednej serii zrób 15–20 powtórzeń. Jeśli są to ćwiczenia obustronne (np. angażujące prawą i lewą nogę), wykonaj minimum 10 powtórzeń na każdą stronę. Przydadzą Ci się luźne ciuchy, piłka, step (ew. stopień schodów), ciężarki 0,5 kg–1 kg (mogą to być butelki z wodą).

Pośladki

Pupa w górę Połóż się płasko, nogi zegnij w kolanach i oprzyj na stopach. Wypychaj biodra do góry – ciało i podłoże utworzą trójkąt. Wersja trudniejsza: jedną nogę wyprostuj, drugą ugnij. Na ugiętej nodze unoś biodra, trzymając wyprostowaną drugą nogę.

Wymachy Klęknij i oprzyj się na wyprostowanych ramionach. Rób naprzemienne wymachy nóg (prostując je energicznie) do tyłu. Jednocześnie rób pompkę, uginając ramiona.

Talia

Hamak Połóż się na plecach. Najpierw unieś wyprostowane nogi, potem górną część tułowia, tworząc z ciała pozycję hamaka (ręce wyciągnięte) i krótkimi ruchami pogłębiaj skłon. Rób przy tym lekkie skręty na boki.

Taczka z piłką Połóż się na macie jak do pompek. Dużą nadmuchiwaną piłkę staraj się przytrzymać między kostkami (stopy leżą na piłce). Oprzyj się na lekko ugiętych rękach, ciało równolegle do podłoża. Wykonuj skręty tułowia na boki (trochę tak jakbyś obracała się na rożnie).

Ramiona

Damskie pompki Połóż się na brzuchu. Ugnij nogi w kolanach (stopy do góry) i unieś tułów na wyprostowanych ramionach. Rób pompki w dosyć szybkim tempie, uginając ramiona (dłonie do środka). Przy skłonie broda powinna znaleźć się ok. 10 cm nad matą.

Piłka i ciężarki Stań tyłem do ściany, plecy oprzyj o nadmuchaną piłkę. Weź ciężarki. Nogi lekko ugnij. Zrób przysiad (plecy przesuwają się po piłce), jednocześnie podnosząc ręce z ciężarkami do przodu. Wyprostuj się, opuszczając ręce.