Typy budowy ciała – jesteś ektomorfikiem, endomorfikiem czy mezomorfikiem?

Zobacz, czym się charakteryzują poszczególne sylwetki i jakie są między nimi różnice.
Małgorzata Germak / 7 miesięcy temu

Ektomorficy, endomorficy i mezomorficy różnią się od siebie pod względem nie tylko budowy, ale i szybkości metabolizmu. Dlatego dla każdego powinna być ułożona inna dieta. U jednych mogą pojawić się problemy ze schudnięciem, jak również z przybraniem na wadze, u innych łatwe i szybkie nabieranie masy mięśniowej.

Ektomorficy mają smukłą sylwetkę. Do najważniejszych cechy charakterystycznych należą: drobna budowa, długie i szczupłe kończyny, wąskie ramiona. Ektomorficy mają przyspieszony metabolizm i zwykle wyższą temperaturę ciała niż inni.

Endomorficy często mają tendencję do tycia. Ich cechami charakterystycznymi są: masywna budowa ciała, grube kości, tłuszcz gromadzący się zwykle wokół brzucha. Endomorficy przez swoją tendencję do tycia są też zagrożeni wystąpieniem cukrzycy i chorobami serca.

Mezomorficy mają muskularny typ budowy ciała. Do ich cech charakterystycznych zaliczają się: solidny korpus, dużo mięśni, niska zawartość tkanki tłuszczowej. Figura tak zbudowanych mężczyzn ma zwykle kształt prostokąta, kobiet – klepsydry.

Oglądaj też:Na jakie choroby mogą wskazywać problemy z oddychaniem? Przyczyny duszności

Właściwości soku z buraka - wykorzystaj je! Pomaga wydłużyć czas treningu!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/6 miesięcy temu
Osiągaj szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek! Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja! Wejdź na igortreneronline.pl Wygraj 10 tysięcy złotych
/7 miesięcy temu
Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na: igortreneronline.pl
/7 miesięcy temu
No ja niestety zaliczam się do endomorfików, ale teraz przynajmniej wiem że wszystko jest do wypracowania tylko może więcej trzeba się starać. Jak dla mnie to już dużą różnicę zrobiło iqgreen bo metabolizm zdecydowanie lepszy no i efekty szybciej były przy diecie i ćwiczeniach.