Dietetyczna opcja dla zapracowanych - proste i zdrowe odchudzanie

Właściwie dobrana dieta powinna nie tylko sprawiać, że będziemy szybko tracić niechciane kilogramy, ale przede wszystkim musi dawać pewność, że odchudzanie przebiega bezpiecznie dla zdrowia oraz, że nie dopadnie nas efekt jo-jo.
17.01.2013 15:04

By to osiągnąć, należy bardzo starannie przemyśleć swoje menu odchudzające.Co jednak mają zrobić osoby zbyt zajęte by móc sobie pozwolić na staranne wielogodzinne zakupy spożywcze i skrupulatne przyrządzanie posiłków? Dla tych, którzy nie mają czasu na codzienne wyprawy do warzywniaka, ani na ważenie składników i liczenie kalorii, bardzo dobrym rozwiązaniem może być catering dietetyczny.

Regularne i zróżnicowane posiłki

Catering dietetyczny zapewnia codzienne dostawy do domu lub pracy pięciu pełnowartościowych posiłków, nad których walorami odżywczymi czuwa doświadczony dietetyk. Daje nam to pewność, że przez cały dzień nie musimy martwić się o jedzenie oraz, że nie grozi nam uczucie głodu między posiłkami. Dostarczane gotowe dania należy spożywać w regularnych odstępach czasu, najlepiej co trzy godziny, by zyskać jak najlepsze efekty bez zbędnych wyrzeczeń. Nawet wymagająca do tej pory bardzo dużej dyscypliny dieta 1000 kalorii, może przebiegać zupełnie bezstresowo z odpowiednią firmą cateringową. Posiłki są przygotowywane przez doświadczonych kucharzy z największą dbałością o nasze zdrowie i sylwetkę. Zawierają dużo witamin, minerałów i błonnik, a pozbawione są zupełnie barwników, konserwantów i wszelkich szkodliwych składników chemicznych, często dodawanych do gotowego jedzenia. Na takiej diecie, opartej na chudym mięsie, owocach, warzywach i produktach pełnoziarnistych, nie grozi nam monotonia, z którą często kojarzą się tradycyjne diety.


Menu jest bardzo urozmaicone i nie powtarza się przez wiele tygodni. W skład zbilansowanego, całodziennego jadłospisu wchodzi śniadanie (pieczywo pełnoziarniste, plasterki wędlin, świeże warzywa, chudy nabiał, muesli z sezonowymi owocami,), drugie śniadania (świeże owoce, jogurt), obiad (makarony, ryby, drób, warzywa), podwieczorek (pieczone jabłka, świeże owoce, bakalie, galaretki owocowe) i kolacja (sałatki, chrupkie pieczywo, ryby, zapiekane warzywa, naleśniki). Wszystko jest nie tylko bardzo smaczne, ale także estetycznie przygotowane. Dzięki skrupulatnie dobranym składnikom i odpowiednim metodom obróbki termicznej (pieczenie, gotowanie na parze) można mieć pewność, że dania zawierają ustaloną dzienną ilość kalorii oraz niezbędne dla zdrowia składniki odżywcze. Wiele osób korzystających z cateringu dietetycznego podkreśla, że dzięki takiej diecie poprawiła się nie tylko ich sylwetka, ale także ogólna forma i samopoczucie. Jest to też świetny sposób by na stałe wprowadzić zmiany do swojego stylu odżywiania i nauczyć się zasad zdrowej kuchni.

O czym warto pamiętać?

Catering dietetyczny zapewnia wszystko co niezbędne do jedzenia na cały dzień, więc nie należy podjadać dodatkowych porcji między posiłkami. Dietę warto za to uzupełniać dużymi ilościami płynów, zwłaszcza wody, ale też herbaty i ziółek, które są bardzo pomocne w usuwaniu toksyn z organizmu i przyspieszają proces chudnięcia. Pamiętajmy także o regularnym wysiłku fizycznym, choćby o codziennym krótkim spacerze, który dodatkowo spotęguje efekt odchudzający diety.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, firmy cateringowe zapewniają możliwość skonsultowania się z dietetykiem, który jest gotów w każdej chwili odpowiedzieć na nasze pytania. Tak istotną kwestię jak odchudzanie warto powierzyć prawdziwym specjalistom. Więcej informacji na temat usługi cateringu dietetycznego i menu odchudzającego można znaleźć na stronie wygodnadieta.pl.

Tagi: dieta