Jak jeść latem?

Dowiedz się, jak komponować posiłki, by jeść nie tylko smacznie i zdrowo, ale i z korzyścią dla zgrabnego ciała!
/ 28.07.2014 15:51

Wakacje to świetny czas na korzystanie z dostępności świeżych warzyw i owoców. Dowiedz się, jak skomponować letnie menu z korzyścią dla smukłej sylwetki!

5 rad, jak jeść latem z korzyścią dla zdrowia i figury

fot. Fotolia

1. Odchudź ulubione sałatki

Nie używaj do sałatek majonezu! Znacznie lepszym pomysłem jest dodanie jogurtu naturalnego lub jogurtu typu greckiego. Dzięki temu sałatka będzie miała mniej cholesterolu i będzie zdrowsza.

2. Korzystaj z dietetycznych sztuczek

Jeśli chcesz dostarczyć swojemu organizmowi dodatkowych wartości odżywczych, skorzystaj z różnego rodzaju dietetycznych sztuczek. Jedną z nich jest dodawanie do sałatki z kurczakiem, łososiem lub sałatki jajecznej soku z cytryny, który ułatwia wchłonięcie żelaza z tych produktów.

3. Zamień oliwę z oliwek na olej rzepakowy

Oleje roślinne są doskonałym produktem do komponowania najróżniejszych sosów do sałatek. Jeśli twoja dieta jest uboga w ryby, wymień oliwę z oliwek na olej rzepakowy. Posiada on aż 10 razy więcej kwasów omega-3.

4. Ogranicz to co niezdrowe

Urlop to dobry czas na ograniczenie kawy (dzień jest długi więc nie jesteś aż tak senna), a także alkoholu (odwadnia organizm i jest trucizną!). Napoje te zastąp zieloną herbatą. Zapewni prawidłowe nawodnienie organizmu w czasie upałów.

5. Korzystaj z bogactwa sezonowych owoców

Jagody, wiśnie, arbuzy, maliny - te owoce są doskonałym źródłem witaminy C. Pamiętaj jednak, że owoce powinnaś spożywać w pierwszej części dnia. Dlaczego? Bowiem cukry w nich zawarte szybko zamieniają się w tkankę tłuszczową.

Na podstawie informacji prasowej Aqua Slim