Dieta na lato

Najlepszą metodą na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej i wspaniałe samopoczucie latem, jest wprowadzenie kilku prostych zmian do naszego dotychczasowego trybu życia i sposobu odżywiania się.
/ 07.07.2007 22:16
Najlepszą metodą na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej i wspaniałe samopoczucie latem, jest wprowadzenie kilku prostych zmian do naszego dotychczasowego trybu życia i sposobu odżywiania się.

Po pierwsze- jedz dużo sezonowych warzyw i owoców pod różną postacią, unikaj potraw tłustych i ciężkostrawnych, a po drugie - korzystaj z pięknej pogody i aktywnie wypoczywaj na świeżym powietrzu.
Tak na prawdę nikt nie lubi przestrzegać ścisłych diet, które wymagają od nas czasu i koncentracji na tym co kupujemy, jakie wybieramy produkty, ile kalorii zawiera każdy posiłek i czy został przygotowany w odpowiedni sposób... Czy nie szkoda na to czasu?

Oto trzy proste wskazówki, jak zadbać o zdrowie, zgrabną sylwetkę i kondycje latem:

Woda to podstawa dobrej kondycji.
Latem pamiętaj o tym, by zawsze mieć pod ręką butelkę wody, wybierz tę która Ci odpowiada, może być gazowana ponieważ delikatnie pobudza proces trawienia. Każdego dnia wypijaj przynajmniej 1,5 litra wody. Unikaj jednak wód smakowych, ponieważ są to zwyczajne napoje o dużej zawartości cukru. Nie wierz reklamie, w której próbują przekonywać, że woda o smaku truskawek czy jabłek jest produktem dietetycznym!

Latem gotuj proste i szybkie dania.
Latem nie trać czasu na gotowanie pracochłonnych obiadów, lekka zupa w upalny dzień z powodzeniem wystarczy by zaspokoić apetyt i dostarczyć nam niezbędnych składników odżywczych. Generalnie jedz to, na co masz ochotę, ale pamiętaj, że powinny to być małe porcje, najlepiej pięć razy dziennie.

Aktywnie wypoczywaj.
Jeśli każdego dnia skusisz się na kąpiel w basenie, jazdę na rowerze, albo długi spacer, masz szansę by tegoroczne lato przyniosło Tobie i Twoim bliskim wiele radości i zdrowia! Dieta na lato, może być po prostu sposobem na lepsze życie, taką przyjemną dietą na lata...