kobieta, catering, restauracja, kelnerka

Catering dietetyczny

Krótki wywiad żywieniowy z dietetykiem i menu dla ciebie gotowe… I to z dostawą do domu!
/ 31.08.2009 13:42
kobieta, catering, restauracja, kelnerka

„Ach! Ważyć przynajmniej 5 kilogramów mniej”- niejeden z nas marzy o tym patrząc codziennie w lustro. I wtedy najczęściej podejmujemy decyzję o diecie. Spadek wagi w krótkim czasie – dla tej obietnicy osoby, które podejmują próbę odchudzania ulegają pokusie wypróbowania "diety cud". Perspektywa "przemęczenia się" kilku czy kilkunastu dni wydaje się łatwiejsza, niż zmiana sposobu odżywiania, na którego efekty, trzeba poczekać.

Będąc na diecie, kiedy masa ciała spada, zadowoleni z efektów "przymykamy oko" na uczucie senności czy przemęczenia. Próbujemy różnymi sposobami "zabić głód", aby tylko wytrwać jeszcze dzień czy dwa... Jednak po pewnym czasie od zakończenia diety nasz wynik wynosi średnio 3kg...więcej od wagi, z którą zaczynaliśmy dietę. W przeciągu 7 czy 14 dni tracimy w większości wodę i oczywiście spalamy tkankę....ale mięśniową. Dzieje się tak, ponieważ nie jesteśmy w stanie odpowiednio zabezpieczyć naszej tkanki mięśniowej, gdyż w diecie brakuje do tego składników.

Dlatego zrzucając zbędne kilogramy róbmy to tak, aby nie zaszkodzić swojemu organizmowi. Przestrzeganie pewnych zasad diety często nie stanowi problemu, największym wrogiem diety jest... CZAS, którego w wirze obowiązków i zajęć po prostu nie mamy!

I tu z pomocą przychodzi catering dietetyczny. Na podstawie wywiadu żywieniowego, który przeprowadza dietetyk podczas spotkania ustala się najodpowiedniejszą dietę dla klienta. Kryterium ustalania diety jest przede wszystkim cel, który chcemy osiągnąć, ale również styl życia, stan zdrowia i preferencje smakowe (z menu wyklucza się produkty, których nie lubimy lub nie chcemy otrzymywać z innych powodów np. alergii pokarmowych). Przeszkoleni kucharze, przygotowują posiłki, z wysokiej jakości produktów (w części pochodzących z gospodarstw ekologicznych), które są dostarczane codziennie do domu lub pracy. Jemy 5 przygotowanych posiłków i poza wodą :) nie potrzebujemy już robić innych zakupów - unikamy błędów dietetycznych i podjadania. Korzystając z cateringu dietetycznego uczymy się prawidłowych nawyków żywieniowych, reakcji swojego organizmu na określone produkty, a przy okazji czerpiemy pomysły na interesujące i urozmaicone dietetyczne potrawy.

Co ciekawe catering dietetyczny nie jest przeznaczony tylko dla osób pragnących uzyskać szczupłą sylwetkę. Proponowany jest dla wszystkich, którzy chcą się odżywiać zdrowo i racjonalnie, dobrze czuć się każdego dnia, mieć przypływ sił witalnych np. dla sportowców czy wegetarian. Catering dietetyczny polecany jest szczególnie kobietom w ciąży, aby miały pewność, że dostarczają organizmowi wszystkich składników do prawidłowego rozwoju dziecka, a także po porodzie proponowany jest specjalny jadłospis dla matek, który podczas karmienia nie powoduje alergii u dziecka, a kobiecie pozwala szybko wrócić do formy.

Problemy zdrowotne takie jak cukrzyca, alergie pokarmowe czy podwyższony poziom cholesterolu we krwi, powodują znaczne utrudnienia w zaplanowaniu prawidłowej diety jak i w przygotowaniu odpowiedniego jedzenia. Ponieważ specyficzne odżywianie wymaga dużo czasu, umiejętności i wiedzy z zakresu dietetyki, oferta cateringowa skierowana jest również dla osób, które chcą poprawić swój stan zdrowia. Menu tworzone jest przez wykwalifikowanego dietetyka po rozmowie z osobą, która wymaga specjalnego odżywiania.

Catering dietetyczny to nie tylko obsługa indywidualnych klientów, ale także doskonały sposób na zdrowe, smaczne i oryginalne menu z okazji wesela, przyjęcia, spotkania biznesowego czy też szkolenia. Firmy oferujące catering dietetyczny obsługują także, biura, urzędy (lunche, całodniowe wyżywienie).

Obecnie catering dietetyczny działa w kilku dużych miastach Polski między innymi w Warszawie, Wrocławiu oraz Łodzi, gdzie szybkość życia nie pozwala na skupienie się na zdrowym odżywianiu. Do tych miast w maju tego roku dołączyło także trójmiasto, gdzie firma CATERING DIETETYCZNY 3CITY SP.J. jako pierwsza zaproponowała swoim zapracowanym klientom szeroki wachlarz usług z zakresu zdrowego żywienia.