POLECAMY

Boot Camp Fitness

Chcesz schudnąć, ale brakuje ci motywacji? Zapisz się na boot camp - trening podobny do tych przeprowadzanych w wojsku!
Boot Camp Fitness fot. Panthermedia

Jeśli do pełnej mobilizacji fizycznej potrzebujesz prawdziwej musztry ze strony trenera, trening ten jest stworzony właśnie dla ciebie! Dzięki niemu pozbędziesz się wszelkich słabości, a łzy zamienią się w hektolitry potu wylewanego podczas ćwiczeń.

Czym właściwie jest Boot Camp Fitness?

Boot campem potocznie nazywa się trening wytrzymałościowy, któremu poddawani są wszyscy rekruci, zanim osiągną status zawodowego żołnierza. I niech nie wydaje ci się, że treningi te różnią się od tych filmowych... bo w prawdziwym życiu to właśnie trener stoi na straży twojej wagi i pilnuje, abyś osiągnęła wytyczony cel. Kolebką Boot Camp fitnessu są Stany Zjednoczone, które zainspirowane treningiem ogólnorozwojowym przeprowadzanym w wojsku, stworzyły nowatorski programu odchudzający, który przynosi wymierne rezultaty. 

Jak wygląda trening?

Trening zawsze odbywa się pod nadzorem przeszkolonego instruktora, ale zdecydowanie różni się od typowych zajęć fitness. Jego założeniem jest przełamywanie psychicznych barier i zmuszanie uczestników do wysiłku na granicy wytrzymałości. Zatem jeśli masz dosyć siłowni, stepu i wszechobecnych luster, Boot Camp jest właśnie dla ciebie!

Opis treningu

Boot Camp trwa od 4 do 8 tygodni - w tym czasie uczestnicy spotykają się raz w tygodniu na godzinny, poranny trening. Każde spotkanie rozpoczyna 10-minutowa rozgrzewka, po której następuje seria bezlitosnych, niemalże wojskowych ćwiczeń – przysiady, podskoki, pompki, a także ćwiczenia z ciężarkami, biegi i rywalizacja w podgrupach.

Ćwiczenia wymagają dużego poświęcenia, bowiem czasu na odpoczynek jest niewiele. Każdą sesję treningową kończy stretching i praca domowa, do zrealizowania w domu. Zajęcia często odbywają się na świeżym powietrzu i zawsze w małych grupach (od 6 do 10 osób).

O zaletach Boot Camp Fitnessu

* intensywne spalanie tkanki tłuszczowej - dzięki oryginalnej kombinacji ćwiczeń, w trening zaangażowane są wszystkie mięśnie twojego ciała, które pracując równomiernie spalają tłuszcz.
* zwiększenie wydolności, wytrzymałość, szybkość i ogólnej sprawności fizycznej - boot camp to trening wytrzymałościowy, podczas którego przekroczysz granice własnego ciała.
* profesjonalny trening - dzięki obecności trenera będziesz wiedzieć, jak poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia
* ćwiczenia w grupie - obecności innych osób wzmocni twoja motywacje do osiągnięcia celu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)