The North Face - kolekcja ubrań dla biegaczy

Promienie UV są niebezpieczne nie tylko latem. Aby cię przed nimi uchronić, marka The North Face stworzyła specjalna linię ubrań!
/ 07.09.2012 15:30
Do tego by zabezpieczać skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV nikogo już właściwie przekonywać nie trzeba. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że na działanie słońca narażone są nawet te części ciała, które zakryte są ubraniem.

Jesień - tak jak i lato - to dla biegaczy czas wzmożonej aktywności. Choć o tej porze roku słońce nie grzeje już tak mocno, jego promieniowanie jest niemal takie samo, jak w gorące, letnie dni. Właśnie z tego powodu powinniśmy przed treningiem zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Grubość, rodzaj ściegu, gęstość, sposób farbowania i typ włókien mają wpływ na to jak duża część promieniowania dotrze do skóry. Najlepiej pod tym względem spisują się sztuczne materiały takie jak poliester czy nylon.

Linia Better Than Naked firmy The North Face w skład której wchodzą: kurtka, t-shirt i spodenki Better Than Naked Cool pomoże ci uchronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Każdy z tych produktów zapewnia ochronę na poziomie dochodzącym do 30 UPF. Lekki i szybkoschnący materiał, z którego zostały wykonane, dodatkowo doskonale odprowadza wilgoć z powierzchni skóry i wspomaga odpowiednią wentylację.