Regularne treningi - jak wytrwać

kobieta ćwiczy, regularne treningi fot. Fotolia
Postanowiłaś, że tym razem naprawdę systematycznie zaczniesz ćwiczyć? Podpowiadamy, jak dotrzymać tej obietnicy!
/ 19.06.2013 16:42
kobieta ćwiczy, regularne treningi fot. Fotolia

1. Regularne treningi - planuj

Weź pod uwagę to, że aby miały sens powinny odbywać się przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Ponieważ każdy z nich to nie tylko godzina spędzona na siłowni, ale też przebranie się, wzięcie prysznica, wybierz klub, który jest blisko twojego domu lub miejsca pracy. Nie będziesz tracić czasu na dojazdy.

2. Regularne treningi - powiedz nie słomianemu zapałowi

Wykup karnet do klubu fitness lub umów się na treningi z trenerem. Jeśli zapłacisz za kilka miesięcy z góry, będzie ci zwyczajnie szkoda zmarnować wydane już pieniądze.

3. Regularne treningi - pomyśl o korzyściach

Zwizualizuj powody, dla których chcesz ćwiczyć. Przypnij do lodówki zdjęcie gwiazdy, która według ciebie ma idealną sylwetkę albo swoje zdjęcie z czasów, kiedy twoja figura była nienaganna. Ta codzienna obserwacja sprawi, że nie będziesz sięgać do lodówki po nadprogramowe kalorie.

4. Regularne treningi - spodobaj się sobie

Zainwestuj w wygodny i efektowny strój do ćwiczeń, w którym będziesz się czuła dobrze i atrakcyjnie. Podczas lekcji fitnessu oglądasz swoją sylwetkę w lustrze przez okrągłą godzinę, więc spraw, by wyglądała naprawdę apetycznie :)

5. Regularne treningi - przyjrzyj się nawykom

Dopasuj porę treningów do swojego biologicznego zegara. Jeśli jesteś typem sowy, poranne bieganie jest z góry skazane na niepowodzenie. Bardzo ważne jest, byś polubiła treningi, a nie kojarzyła je tylko z męczarnią dla twojego organizmu.

6. Regularne treningi - polub je!

Daj sobie czas na pokochanie systematycznych treningów. Po około dwóch miesiącach staną się nawykiem, bez którego będzie ci trudno funkcjonować. Dlatego bądź cierpliwa i wytrwaj w tym postanowieniu!

Redakcja poleca

REKLAMA