Porady dla średniozaawansowanych biegaczy

Porady dla średniozaawansowanych biegaczy
Masz już za sobą trudne początki biegania? Zastanawiasz się, jak się zmotywować do dalszych treningów? Przeczytaj kilka wskazówek dla biegaczy średniozaawansowanych.
/ 29.11.2011 15:18
Porady dla średniozaawansowanych biegaczy

Dłuższe treningi

Podkręć tempo. Jeśli zechcesz, zwiększ długość treningu z 30 minut do 40 minut 3 razy w tygodniu. Postaraj się wydłużyć przynajmniej jeden z tych treningów do 60 minut, aby zintensyfikować dobroczynne oddziaływanie biegania na Twój układ krążenia, psychikę i na spalanie tłuszczu.

Nagradzaj się

Nie lekceważ znaczenia nagród. Małe, ale regularne nagrody za konkretne osiągnięcia mogą często pomóc Ci podtrzymać zainteresowanie treningiem, zwłaszcza gdy odczuwasz brak motywacji.

Obiecaj sobie coś – wyjście na kolację, parę nowych butów, dobrą książkę – w zamian za realizację swoich postanowień czy na przykład za pierwszy trwający pełną godzinę trening.

Polecamy: Dieta dla biegacza

Szukaj pozytywów

Jeśli poczujesz się zdołowany, spróbuj poszukać jakichś pozytywnych doświadczeń albo kogoś, kto podniesie Cię na duchu. Spróbuj znaleźć coś dobrego w każdym biegu.

Kiedy jesteś w formie, Twoje myślenie o sobie samym i Twoim życiu ulega zmianie. Zawsze trudno jest porzucić siedzący tryb życia, a okres dostosowawczy – kiedy już zdecydujesz się na zmianę – jest trudny. Ale jeśli zdołasz go przetrwać, często zdarza się, że następnym etapem po tym okresie jest uzależnienie, które sprawia, iż Twoja aktywność fizyczna zaczyna sama się napędzać. Nie trać wiary! Lepsza przyszłość czeka za horyzontem. Bądź cierpliwy i ciesz się tym, co robisz.

Dowiedz się więcej: Jak wybrać buty do biegania?

Fragment pochodzi z książki "Bieganie metodą Gallowaya" Jeffa Gallowaya (Wydawnictwo Helion, 2011). Publikacja za zgodą wydawcy.

Redakcja poleca

REKLAMA