Charytatywny maraton rowerowy

Marks & Spencer w programie Polskiej Akcji Humanitarnej! Dzięki udziałowi w maratonie rowerowym wesprze akcję dożywiania dzieci.
rower fot. Panthermedia

Marks & Spencer przyłącza się do Pajacyka, programu Polskiej Akcji Humanitarnej, którego celem jest dożywianie dzieci. By go wesprzeć, pracownicy M&S wezmą udział w dwudniowym maratonie rowerowym, w czasie którego będą zmagać się z własnymi słabościami i zbierać pieniądze do puszek PAH.

W ostatni weekend czerwca, projekt będzie mógł wesprzeć każdy, kto wstąpi do sklepów Marks & Spencer.

Skąd pomysł na to przedsięwzięcie?

Oryginalna jak na polskie warunki formuła akcji łącząca wysiłek fizyczny z działalnością charytatywną, to część większego programu Marks & Spencer, realizowanego równocześnie w wielu krajach Europy. Ostatniego dnia czerwca aż 600 pracowników Marks & Spencer, w tym trzej managerowie i szef naszego regionu Europy, Jonathan Smith, wezmą udział w zawodach rowerowych w Kenilworth w środkowej Anglii. Każdy z czteroosobowych teamów będzie miał do pokonania ponad 640 km w ciągu zaledwie 24 godzin. Podobne akcje charytatywne miały miejsce i w minionych latach. W ubiegłym roku 35 pracowników M&S w ciągu tylko 48 godzin wspięło się na pięć najwyższych szczytów Szkocji, Anglii, Walii, Irlandii Północnej oraz Irlandii po to, by wspomóc wybrane fundacje charytatywne i przekazać pieniądze na ich cele.

Tegoroczny cel akcji

W tym roku pracownicy Marks & Spencer w Polsce postanowili przekonać się, czy taka aktywność okaże się sukcesem także w naszym kraju. Aby to sprawdzić, przyłączyli się do europejskiego projektu charytatywnego i pod koniec czerwca zorganizują w Polsce dwudniowy maraton rowerowy. Na miejsce akcji wybrano dwa największe warszawskie sklepy Marks & Spencer, mieszczące się w Złotych Tarasach oraz Domie Towarowym SAWA przy ul. Marszałkowskiej. Właśnie tu 29 i 30 czerwca pracownicy wsiądą na rowery stacjonarne. W tym czasie wolontariusze z M&S oraz PAH będą zbierać pieniądze do puszek. Zebrane fundusze, zostaną w całości przekazane na rzecz Pajacyka i dożywianie dzieci w Polsce.

Zbiórka pieniędzy

Warto zaznaczyć, że zbiórka będzie miała miejsce nie tylko w czasie maratonu. Pracownicy Marks & Spencer prowadzą ją również we własnych szeregach, rodzinach, wśród przyjaciół już od początku czerwca. To nie wszystko. Z inicjatywy pracowników biurowych od początku czerwca trwa w M&S wielkie pieczenie ciast: ochotnicy codziennie przynoszą do biura woje wypieki i sprzedają je kolegom z pracy, by i w taki słodki sposób zasilić puszki PAH.

O współpracy Marks & Spencer i Pajacyka

Pajacyk to jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów Polskiej Akcji Humanitarnej. Jego celem jest dożywianie głodnych i niedożywionych dzieci w Polsce i na świecie. Za sprawą Pajacyka, każdego roku szkolnego blisko 2 300 dzieci z najróżniejszych zakątków Polski ma zapewniony codzienny ciepły posiłek. Pajacyk działa także poza granicami Polski, dożywiając dzieci w najbiedniejszych krajach świata, obejmuje opieką również kobiety w ciąży i matki karmiące.

W Wielkiej Brytanii, Marks & Spencer jest jedną z wiodących firm działających na rynku detalicznym. M&S oferuje wysokiej jakości ubrania, produkty wyposażenia wnętrz oraz świetnej jakości jedzenie. Sklepy Marks & Spencer odwiedza każdego tygodnia około 21 milionów klientów na całym świecie. Firma zatrudnia łącznie, w Wielkiej Brytanii oraz 42 innych krajach świata - około 78 000 osób.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)