trening w domu fot. Panthermedia

Jak ćwiczyć w domu

Poświęć tylko 30 minut trzy razy w tygodniu na ćwiczenia, a już po miesiącu poczujesz przypływ energii i poprawisz kondycję całego ciała.
/ 11.04.2012 14:02
trening w domu fot. Panthermedia
Regularna gimnastyka skutecznie wspomaga dietę. Odchudzanie pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów, ale tylko ćwiczenia sprawią, że twoja sylwetka znacznie się poprawi. Odrobina ruchu poprawi też wydolność organizmu, wzmocni układ odpornościowy i wpłynie na lepszy nastrój.

Zgrabne uda

1. Usiądź płasko na podłodze. Wyprostuj plecy, nogi podciągnij do siebie tak, aby stykały się piętami. Chwyć stopy dłońmi. Staraj się przyciągnąć je jak najbliżej do siebie. Rozluźnij się. Ćwiczenie powtórz 5 razy.

2. Leżąc na podłodze unieś nogę. Obiema rękami chwyć łydkę i staraj się przyciągnąć ją jak najbliżej tułowia. Jednocześnie stawiaj opór naprężając mięśnie ud. To samo zrób unosząc drugą nogę. Powtórz ćwiczenie po 3–5 razy na każdą nogę.

3. Usiądź na podłodze w rozkroku. Dłonie oprzyj płasko na podłodze. Stopy obciągnij, napręż mięśnie nóg, wytrzymaj, rozluźnij się. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

4. Stań w rozkroku. Obie dłonie spleć i jak najmocniej naciskaj na udo, policz do 5, rozluźnij się. Teraz naciskaj na drugie udo. Powtórz po 5 razy na każdą nogę.

Szczupła talia

1. W siadzie prawą nogę oprzyj o lewe udo. Lewą rękę oprzyj o podłogę. Prawą wyciągnij nad głową. Staraj się mocno rozciągnąć prawy bok. Wytrzymaj licząc do 5. Powtórz ćwiczenie 5 razy. To samo powtórz zmieniając układ rąk i nóg.

2. Uklęknij. W wyciągniętych ramionach trzymaj długi szal lub szarfę. Zrób po 10 skrętów tułowia na przemian w prawo i w lewo.

3. Umieść piłkę między kolanami. Leżąc na płask z rękami dotykającymi podłogi, przenoś nogi raz na prawą, raz na lewą stronę (po 10 razy).

4. Leżąc płasko na podłodze zegnij prawą nogę w kolanie. Unieś tułów z rękami założonymi za głowę. Lewym łokciem dotknij prawego kolana. Powtórz 10 razy zmieniając nogi. To świetne ćwiczenie na płaski brzuch!

Płaski brzuch

1. Unieś obie nogi leżąc płasko na podłodze. Ręce wyprostuj wzdłuż tułowia. Na przemian podnoś do góry prawą i lewą nogę odrywając równocześnie od podłogi barki. Za każdym razem policz powoli do 5. Powtórz ćwiczenie po 5 razy
na każdą nogę.

2. Obie nogi unieś i pod kątem prostym i zegnij w kolanach. Unieś barki, wyprostuj ręce wzdłuż tułowia. Wytrzymaj licząc do 3. Połóż nogi na podłodze. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

3. Ręce załóż za głowę. Lekko unieś plecy. Wyprostowane nogi unieś nad podłogą. Na przemian zginaj je i energicznie skręcając tułów, staraj się łokciem dotknąć do zgiętego kolana. Za każdym razem wytrzymaj licząc do 5. Ćwiczenie powtórz 5 razy. Możesz je robić z przerwami.