Czy wiesz jak jeździć po puchu na nartach?

Jazda na nartach na miękkim puchu wymaga nieco wprawy. Jeśli jesteś początkującym narciarzem, mogą ci się przydać te praktyczne wskazówki.
Transport medyczny do Polski może być płatny

Na miękkim puchu dobrze sprawdzają się krótsze narty. Jeżeli chcesz masz taką możliwość, zainwestuj w narty o jakieś 15 cm krótsze niż te, w których zazwyczaj jeździsz.

Znajdź stok ze świeżym puchem. Najlepiej, żeby pokrywa śnieżna sięgała ci do kolona.

Ustaw narty w odstępie około 10 cm od siebie. Podczas jazdy poćwicz rytm unoszenia się i opadania. Nogi muszą przy tym działać jak amortyzatory. Środek ciężkości powinien znajdować się pośrodku wiązań. Trzymaj ręce z przodu.

Twoje ruchy powinny być płynne, miękkie i delikatnie. Wyobraź sobie, że jedziesz w zwolnionym tempie.

Jeśli chcesz przyspieszyć, przesuń środek ciężkości ze środka na tył stopy. Rób to jednak ostrożnie, zwłaszcza jeśli dopiero wdrażasz się w jazdę na puchu, bo możesz nabrać za dużej prędkości i trudniej ci będzie wymanewrować.

Pamiętaj by naprzemiennie stosować prawy i lewy kijek narciarski. Głowa powinna znajdować się prawie na wysokości rąk podczas podpierania się kijkiem. Podczas zjazdu postaraj się pamiętać, by trzymać ręce sztywno przed sobą, a głowę skierowaną w dół stoku.

Podczas opadania podeprzyj się lewym i unieś go podczas unoszenia. Podczas jazdy stosuj na przemiennie kijek lewy i prawy.

Skręcanie: wbij kijek w śnieg (ten w którą stronę chcesz skręcić), unieś ciało w podskoku i przerzuć narty przez linię spadku w pożądaną stronę. Rytmicznie zacznij schodzić w dół do następnego zakrętu. Wbij drugi kijek w śnieg, podskocz i okrąż kijek nartami. Gdy nabierzesz wprawy w jeździe po puchu zorientujesz się, że na większych prędkościach łatwiej się skręca.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)