góry, wycieczka, fotolia

Czy wiesz jak aktywnie spędzić wakacje za granicą?

Oferty wczasów dla miłośników aktywnego wypoczynku znajdziesz niemalże w każdym biurze podróży. W zależności od upodobań i zasobności portfela masz do wyboru różne warianty aktywnego urlopu – od wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem, wycieczek objazdowych, po wymagające kondycji wyprawy trekkingowe. Oto kilka propozycji dla aktywnych urlopowiczów.
/ 07.10.2010 14:38
góry, wycieczka, fotolia

Jeżeli nie chcesz leżeć całymi dniami na plaży, proponuję wykupić w biurze podróży wycieczki fakultatywne lub od razu skorzystać z ofert "pobyt + zwiedzanie". Niektórzy touroperatorzy oferują gratisowe wyjazdy fakultatywne lub korzystne zniżki na wyjazdy. W opcji „wypoczynek i zwiedzanie” niektórzy touroperatorzy jak Grecos Holiday i Bertur proponują pakiety wakacyjne „7+7” lub „6+4” w Traveligo.pl. Moim zdaniem najlepsze wyjście, bo 7 dni spędzasz na wycieczce objazdowej po najciekawszych miejscach danego kraju, a kolejne 7 wylegujesz się na plażach kurortu.

Świetną propozycją dla aktywnych są wycieczki objazdowe. Proponuję skorzystać z oferty Rainbow Tours, bo mają tu naprawdę bogatą ofertę wycieczek objazdowych po najciekawszych miejscach krajów Europy, Azji i Afryki. Program jednej wycieczki często obejmuje pobyt w kilku krajach, np. Tajlandii, Kambodży i Wietnamie, Jordanii i Syrii, Ziemi Świętej i Egipcie czy Tunezji i Libii. Jeśli chcesz wybrać się w dalsze zakątki świata, radzę wybrać ofertę Neckermanna. Biuro organizuje np. Wielkie Safari w Kenii, wycieczki po parkach narodowych Wenezueli - wodospadów, jaskiń, a nawet wizytę w wiosce Indian.

TUI oferuje ciekawe wycieczki objazdowe po Egipcie połączone z rejsem po Nilu (8-dniowy program „Kleopatra” obejmuje 3 dni rejsu, program „Sfinks” - 4 dni rejsu i 2 dni zwiedzania Kairu) oraz wycieczki objazdowe po Chinach z polskojęzycznym przewodnikiem. Oprócz zwiedzania największych miast Chin płyniemy w rejs po rzece Jangcy i przeprawiamy przez wielką Tamę Trzech Przełomów.

Jeżeli nie lubisz grupowych wycieczek i zwiedzania na akord, super sprawą są wyjazdy „a la carte” – do indywidualnej aranżacji. W TUI jest fajna oferta "puzzle" z propozycjami noclegu i transportu, z których możemy w dowolny sposób ułożyć program naszego pobytu na Cykladach, Kos i Bodrum, Ibizie i Formenterze oraz Wyspach Kanaryjskich.

Jeśli lubisz zwiedzać we własnym tempie tylko tego, co cię interesuje, radzę wybrać ofertę "Fly&Drive". W biurze podróży otrzymujemy adresy zamówionych hoteli w kolejnych miastach trasy oraz numer umowy na wynajem auta. Najpierw samolotem lecisz do wybranego kraju i na lotnisku przesiadasz się do zamówionego samochodu. Samodzielnie podróżujesz sobie po kraju, odwiedzając wybrane przez siebie miejsca. W Rainbow Tours ofertą „Fly&Drive” objęte są: Grecja, Hiszpania, Sycylia i Sardynia, w Neckermannie: Hiszpania, Portugalia, Sycylia, Kuba, Meksyk i Kostaryka.

Wyjątkowo aktywnym i odważnym proponuję wyprawę trekkingową. Jest to forma turystyki uprawiana w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych. Wędrówki tego typu odbywają się w małych grupach, najczęściej 10-16-osobowych pod okiem doświadczonych i profesjonalnie przygotowanych przewodników. Podczas takich wypraw penetrujemy trudno dostępne miejsca i odkrywamy zapomniane kultury. Wyprawy są organizowane najczęściej w Peru, Chile, Boliwijskie Andy, Brazylii i Amazonii, Patagonii, Sumatrę, Borneo, Nepal, Tybet, Buthan, Rosja i Mongolia, Gruzja, Uganda i Kenia, Chiny Południowe. Takie wyprawy organizują specjalne biura podróży i stowarzyszenia trekkingowców, np. Logos, Travel Partner, Adventure24, Agencji Górskiej Patagonia, Pamir.pl, MK Tramping, Agencja Trekking Sport, Transsyberyjska.pl