Bike polo - dowiedz się więcej na temat sportu

Zobacz, na czym polega ten sport i poznaj historię dziewczyn, które go pokochały!
24.09.2013 09:53

Bike polo - sport, który pokochały dziewczyny takie jak my!

Gwizdek sędziego i Jessie Duffy pedałuje na środek boiska. Jedną ręką trzyma kierownicę, w drugiej kurczowo ściska kij. Lawiruje między trzema dziewczynami z przeciwnej drużyny, które starają się odciąć jej drogę do bramki. Kiedy strzela, jej partnerki hamują z piskiem, krzyżują w powietrzu swoje kije i krzyczą z radości.

Ten sport naprawdę zbliża dziewczyny, dlatego tak chętnie przychodzą na boisko. "A towarzystwo jest międzynarodowe: na każdych zawodach poznajesz nowych ludzi." - dodaje Jessie.

"Teraz mam przyjaciół wszędzie na świecie: na wyspach Pacyfiku, w Kanadzie, Japonii i w Stanach Zjednoczonych. Poznałam ich dzięki grze w rowerowe polo..."

Na czym polega rowerowe polo?

Polo na rowerach to bardzo dynamiczny i fizyczny sport, to gra kontaktowa, w której kobiety traktuje się tak samo jak mężczyzn: "Kiedy dziewczyny w szkole chcą grać w rugby, wybierają mniej fizyczną, mniej siłową odmianę teh gry, tzw. touch rugby." - mówi Nick. "Co to znaczy? To, że w bike polo gra dziewczyn nie różni się wiele od gry chłopaków."

Dowiedz się więcej na temat bike polo na mygirls.adidas.pl!

Redakcja poleca

REKLAMA