Sportowcy wspierają charytatywną akcję T-Mobile! - Pomoc mierzona kilometrami

Robert Korzeniowski fot. serwis prasowy T-Mobile
Akcja Pomoc Mierzona Kilometrami po raz czwarty dokonała niemożliwego! Sprawdź, kto został ambasadorem akcji charytatywnej T-Mobile.
16.11.2016 11:33
Robert Korzeniowski fot. serwis prasowy T-Mobile
Kilkaset tysięcy aktywnych uczestników, 14 tygodni, blisko 140 mln przebytych kilometrów i okrągły milion złotych, który zasilił konto fundacji TVN nie jesteś sam. Polacy pokazali ducha sportowej walki i ogromną chęć pomocy innym, jesteśmy dumne!

Dream team

Przez cały czas trwania tegorocznej edycji akcji Pomoc Mierzona Kilometrami jej uczestników aktywnie – bo trenując razem z nimi – wspierali ambasadorzy: Robert Korzeniowski, Maja Włoszczowska, Rafał Wilk, Zbigniew Bródka, Aleksandra Goss, Adrianna Palka, Beata Sadowska, Anna Dec, Monika Kuszyńska, Joanna Jabłczyńska i Przemek Cypryański.
 

Sportowcy na medal

Wspierani przez profesjonalistów, amatorzy, pokonywali rekordy. Prawie 100 milionów kilometrów przejechali rowerzyści. Drugi w kolejce wynik - 25 milionów kilometrów należy biegaczy. 11 tysięcy kilometrów przejechali rolkarze. A 60 tysięcy kilometrów pokonały osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.
 
Spacer z psem, zakupy, a nawet odprowadzenie dzieci do szkoły, pomogły uzbierać milion złotych dla fundacji TVN Nie jesteś sam! Grupę biegaczy i spacerowiczów w tym roku wpierał Robert Korzeniowski, wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy, uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich sportowców w historii. Można powiedzieć, że Robert Korzeniowski nachodził się jak mało kto! Jesteście ciekawe ile kilometrów miał na swoim koncie Pomoc Mierzona Kilometrami? 645! Niesamowite, prawda? 
 
Jeżeli jesteś fanką rowerowych wycieczek to Maja Włoszczowska z pewnością zostałaby twoją ulubioną trenerką akcji T-Mobile. W karierze zjeździła wiele gór i dolin, a przez znawców kolarstwa uznawana jest za najbardziej utalentowaną zawodniczkę MTB w Polsce. Na swoim koncie ma takie sukcesy jak medal olimpijski z Pekinu, mistrzostwo świata MTB czy wywalczony brąz na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Baku. Maja uważa, że sport to nic innego jak pokonywanie własnych słabości i sama jest tego najlepszym przykładem! 
 
Uśmiech, wiatr we włosach i... rolki! Jesteśmy totalnymi fankami jazdy na 8 kółkach, szczególnie wiosną i latem. W tegorocznej edycji akcji Pomoc Mierzona Kilometrami wziął udział Zbigniew Bródka. Jest łyżwiarzem, wrotkarzem, a nawet wynalazcą nowej jednostki miary! To właśnie na Igrzyskach Olimpijskich powstała "jedna bródka", czyli 0,003 sekundy, które pozwoliły zdobyć Zbyszkowi złoty medal na 1500 m. Na najwyższym stopniu podium stawał także w sezonie 2012/2013, kiedy został mistrzem w pucharze świata na swoją ulubioną odległość, czyli 1500 metrów. Utytułowanemu łyżwiarzowi nie jest obca gra w zespole – w latach 2013 i 2014 w Soczi sięgał po brązowe medale wraz z reprezentacją Polski. Nie każdy wie, że nasz mistrz jest także strażakiem, więc pomaganie jest mu szczególnie bliskie. 
 
 
W tym roku uczestnicy T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami znów pokazali, że nie straszne im żadne wyzwania i poradzą sobie z każdym z nich. Wspaniały team ambasadorów pomógł osiągnąć zamierzony cel i rozpalił we wszystkich ducha sportowej rywalizacji. Partnerem akcji była marka SONY, dzięki której mogliśmy przeżywać te piękne emocje! Dziękujemy!