Pamiętacie „Frytkę”? Życie rodzinne Mai Frykowskiej nie było usłane różami i jest pełne tajemnic

Dziadek „Frytki” zginął wraz z Sharon Tate w pamiętnym napadzie na dom Polańskiego, ojciec zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, a z matką prawie nie miała kontaktu. Życie Mai Frykowskiej było pełne dramatów.
/ 13.10.2020 19:12

Maja „Frytka” Frykowska dała się poznać szerszej publiczności jako głośna i kontrowersyjna w swoim zachowaniu uczestniczka 1. edycji programu „Big Brother”. Jej krótka, ale intensywna kariera opływała w skandale i ekscesy, które po wielu latach celebrytka zamieniła na duchowość i bliskie kontakty z Bogiem. 

Niewiele osób wie jednak, że rodzina Frykowskich pełna jest tajemnic i dramatów. Maja wychowywała się pod opieką dziadków, ponieważ jej ojciec Bartłomiej Frykowski bardzo szybko rozstał się z mamą gwiazdy Anną Toth. Celebrytka przyznała, że przez większość swojego życia mówiła „mamo” do swojej babci i to ona była dla niej najważniejszą osobą na świecie. 

Ja nazywam mamą swoją babcię, bo moja babcia mnie wychowywała bardzo długo, akurat taka sytuacja się zdarzyła - zdradziła 

Maja wspominała również, że była dzieckiem bardzo spokojnym i cichym, jednak brak. pełnej rodziny sprawił, że na jej psychice pozostał głęboki ślad, który wywołał szereg nieodpowiedzialnych decyzji i zachowań we wczesnej młodości. 

Myślę, że jak dziecko nie ma kompletnej rodziny to się mocno odbija na jego psychice. I w pewnym momencie ono nadrabia te swoje kompleksy i zranienia takimi, a nie innymi zachowaniami - ujawniła

Kim był Wojciech Frykowski?

Niewiele osób wie, że dziadek Mai Frykowskiej był wybitnym filmowcem i bliskim przyjacielem Romana Polańskiego. Współpracował z nim na planach filmowych Hollywood i przyjaźnił się ze śmietanką towarzyską lat 60. Zginął podczas pamiętnej nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 roku na Cielo Drive 10050 w domu Polańskiego razem z Sharon Tate i Abigail, swoją narzeczoną. 

Kim był Bartłomiej Frykowski?

Ojciec Mai Frykowskiej również poświęcił życie karierze filmowej. Pracował jako operator filmowy i miał okazję tworzyć jedne z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii, takie jak „Ogniem i Mieczem” czy „Pan Tadeusz”. Z matką Mai, Anną Toth rozstał się tuż po narodzinach córki, którą oddał pod opiekę dziadków. Jego śmierć również owiana była tajemnicą. 

Bartłomiej Frykowski zginął w dworku Cypriana Kamila Norwida należącego do Karoliny Wajdy, córki Beaty Tyszkiewicz i Andrzeja Wajdy. Zmarł w nocy z 7 na 8 czerwca 1999 roku, a okoliczności jego śmierci do tej pory nie zostały wyjaśnione.

Maja Frykowska o swoich rodzinnych sekretach opowiedziała. w książce „Pokonaj siebie”. Niegdyś pełna buntu i złości nastolatka zmieniła się w spokojną i dojrzałą kobietę, która obecnie zajmuje się głównie psychologią i religią. 

Zobacz więcej newsów z życia gwiazd:
Agnieszka Woźniak-Starak wróci do „Big Brothera”? Gabi Drzewiecka: „Jak będzie chciała, to jej go oddam"
Magda Gessler pokazała się w jacuzzi. Odważne zdjęcie wzbudziło skrajne emocje
Córka Anny Samusionek trafiła do domu dziecka, potem do rodziny zastępczej. Właśnie skończyła 18 i jest piękną dziewczyną
Halinka Mlynkova komentuje rozwód z Leszkiem Wronką: „Od dawna jestem bez jakichkolwiek zobowiązań”