Najdroższe rozwody gwiazd. Sprawdź, kto za rozstanie musiał zapłacić grube miliony

Za „wolność” zapłacili prawdziwy majątek.
/ 24.03.2021 14:50

Miłość nic nie kosztuje, jednak kiedy w grę wchodzi rozwód i podział małżeńskiego majątku, straty mogą być liczone nawet w milionach. Tak jest w przypadku największych gwiazd Hollywood i nie tylko, które za swoje rozstania musiały słono zapłacić.

Nie każdy z celebrytów zdecydował się na intercyzę, więc o sprawiedliwy podział własności musieli walczyć w sądowych ławach. Kto zapłacił za koniec miłości najwięcej? Sprawdź nasze zestawienie. 

Najdroższe rozwody gwiazd

  • Paul McCartney i Heather Mills. Muzyk był żonaty z Mills od 2002 do 2008 roku. Musiał zapłacić byłej żonie 48 milionów dolarów.
  • Kevin Costner i Cindy Silva. Pobrali się w 1978 roku, rozwiedli w 1994. Mówi się, że aktor po rozstaniu zapłacił byłej żonie aż 80 milionów dolarów.
  • Harrison Ford i Melissa Mathison. Byli małżeństwem 21 lat. Po rozwodzie Ford stracił na rzecz byłej ukochanej 85 milionów dolarów.
  • Madonna i Guy Ritchie. 8-letnie małżeństwo z młodszym przystojniakiem kosztowało Madonnę aż 90 milionów dolarów.

  • Steven Spielberg i Amy Irving. 100 milionów dolarów - tyle zapłacił reżyser swojej byłej żonie po zakończonej sprawie rozwodowej.
  • Michael Jordan i Juanita Vanoi. Jak donoszą media, po rozwodzie z koszykarzem Juanita otrzymała aż 168 milionów dolarów.
  • Mel Gibson i Robin Gibson. Ich małżeństwo trwało od 1980 do 2011 roku. Po rozwodzie aktor zapłacił byłej żonie 425 milionów dolarów.
  • Jeff Bezos i Mackenzie Bezos. Prawdziwymi rekordzistami są jednak założyciel Amazona Jeff Bezos i jego była żona Mackenzie. Para pobrała się w 1993 roku, rozwiodła w 2019. Po rozstaniu Mckenzie dostała aż 38 miliardów dolarów, co automatycznie uczyniło ją jedną z najbogatszych kobiet świata. 

To też może cię zainteresować:
Czego Magda Gessler potrzebuje, by przeprowadzić „Kuchenne rewolucje”? Lista jest długa...
Dlaczego Martyna z „Hotel Paradise” nie chce mieć dzieci? Szczera odpowiedź uczestniczki programu
13 lat temu podbiła serca Polaków występem w „Mam Talent”. Czym Klaudia Kulawik zajmuje się dzisiaj?