Mijają dwa lata od śmierci Kory Jackowskiej fot. ONS.pl

Mijają dwa lata od śmierci Kory. Jej siostra zdradza, jakie były ostatnie słowa artystki

Anna Kubczak ujawniła, jak wyglądała noc śmierci Kory i jakie były ostatnie słowa wypowiedziane przez wokalistkę.
/ 28.07.2020 10:26
Mijają dwa lata od śmierci Kory Jackowskiej fot. ONS.pl

28 lipca 2018 roku w weku 67 lat zmarła ikona polskiej muzyki Kora Jackowska, a właściwie Olga Sipowicz. Artystka przez pięć lat zmagała się z zaawansowanym nowotworem jajnika. Gwiazda nie była w stanie występować i wyprowadziła się z Warszawy na wieś, gdzie spędziła swoje ostatnie. chwile. 

Siostra Kory Anna Kubczak postanowiła wrócić pamięcią do dnia, kiedy towarzyszyła siostrze na łożu śmierci. Kobieta zdradziła, jakie były ostatnie słowa artystki i jak wyglądała noc jej śmierci.  

Siostra Kory o ostatnich słowach artystki

W wywiadzie dla „Faktu” Anna Kubczak ujawniła, że noc śmierci Kory była wyjątkowa, a w przyrodzie działy się niezwykłe zjawiska. 

To była noc nadzwyczajna, zaćmienie księżyca. Wiele osób mówi, że gdy umierała, były niezwykłe zjawiska w przyrodzie, a niebo było rozświetlone. Odeszła nad ranem. Tej nocy była magia - powiedziała siostra wokalistki

Anna Kubczak opowiedziała w rozmowie z dziennikiem, jakie były ostatnie słowa Kory,  która w ostatnich dniach swojego życia była najczęściej nieprzytomna. 

Byłam przy niej, gdy odchodziła. Ona była już nieprzytomna, ale był taki moment, była noc, trzymałam ją za rękę i ona nagle podniosła głowę, popatrzyła na mnie i powiedziała bardzo wyraźnie: „Oni tu są, Tadziu”. Tadzio to był nasz brat, który rok wcześniej zmarł. Widziała tych naszych zmarłych z rodziny, a to było na dwa dni przed jej śmiercią - wyjawiła siostra wokalistki

Kim była Kora Jackowska?

Kora Jackowska, a oficjalnie Olga Sipowicz była prawdziwą legendą polskiej muzyki. Jej głos poruszał miliony osób, a charakterystycznej chrypki nie można było pomylić z nikim innym. Karierę zrobiła jako wokalistka zespołu Maanam, a takie hity jak „Boskie buenos”, „Kocham cię, kochanie moje” czy „To tylko tango” do dziś utrzymują się na rockowych listach polskich przebojów wszech czasów. 

Zobacz więcej wiadomości z życia gwiazd: 
Olga Bołądź nawołuje do noszenia maseczek ochronnych. "Zastanówmy się, czy chcemy kolejny lockdown"
Małgorzata Ostrowska-Królikowska szczerze opowiedziała o śmierci męża. "Wiedziałam, że muszę iść do przodu"
Agnieszka Kaczorowska urządziła przyjęcie urodzinowe dla rocznej córki. Fanka: "Robi pani wszystko na pokaz!"
Anna Lewandowska pokazała trzeci wózek Laury. Fani: "Wstydu nie mają. Jeden by wystarczył"

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)