Małgorzata Ostrowska od 20 lat walczy z poważną chorobą. Szczerze opowiedziała, jak bardzo utrudnia jej życie

Małgorzata Ostrowska ma boreliozę fot. ONS.pl
Małgorzata Ostrowska od niemal 20 lat zmaga się objawami poważnego schorzenia, jakim jest borelioza. Gwiazda w wywiadzie zdradziła, jak trudno było ją zdiagnozować i jakie ma objawy.
/ 29.06.2020 08:47
Małgorzata Ostrowska ma boreliozę fot. ONS.pl

Małgorzata Ostrowska przez 20 lat swojej kariery zmaga się z poważnym schorzeniem, o którym wcześniej nie wspominała. Gwiazda dopiero niedawno ujawniła, jak trudna była droga do odpowiedniej diagnozy i jak bardzo choroba wpływa na jej życie. Okazuje się, że każdy dzień oznacza dla niej walkę z bólem. 

Małgorzata Ostrowska ma boreliozę

Małgorzata Ostrowska, którą znamy przede wszystkim z zespołu Lombard, zaczęła zmagać się z okropnym bólem stawów, który pojawił się u niej 20 lat temu. Poddawała się szeregom badań i odwiedziła wielu specjalistów, z których każdy rozkładał bezradnie ręce. Nie umieli prawidłowo zdiagnozować wokalistki.

W rozmowie z Radiem ZET gwiazda przyznała, że w rozwiązaniu problemu pomogła jej fachowa literatura i testy, którym poddała się na własny koszt. Dzięki temu odkryła, że choruje na boreliozę

Wcale nie jest tak jak w książkach, że musi być rumień - zaznaczyła Małgorzata Ostrowska w Radiu ZET

Przewlekły ból stawów skłonił artystkę do wizyty u wielu różnych lekarzy. Odwiedziła ortopedę, neurologa, przeszła rezonans magnetyczny kręgosłupa, ale nie udało się postawić diagnozy. W końcu, po przestudiowaniu odpowiednich źródeł i wykonaniu testów, gwiazda samodzielnie zdiagnozowała u siebie boreliozę i przekazała tę wiedzę lekarzom. 

Ani neurolog, ani ortopeda nie uwierzyli, że to może być borelioza - mówiła

Chociaż u wokalistki wdrożono odpowiednie leczenie, objawy boreliozy dają jej się we znaki. Ostrowska zmaga się przede wszystkim z bólami stawów, które czasami uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie

Z boreliozą da się żyć, ale to bardzo utrudnia życie. U mnie usytuowana jest w stawach. Natomiast jeśli się przemieści do systemu nerwowego, to jest trudniejsza do wyleczenia i niesie za sobą większe konsekwencje - zdradziła gwiazda

Jakie objawy daje borelioza? 

Borelioza, inaczej choroba z Lyme, to niezwykle niebezpieczna choroba, wywoływana krętki Borrelia burgdorferi, przenoszone przez kleszcze. Jednym z pierwszych objawów boreliozy jest rumień. W dalszych etapach rozwoju choroby mogą pojawić się inne objawy ze strony różnych części ciała, co utrudnia diagnostykę. Do symptomów choroby należą m.in.: objawy grypopodobne, zaburzenia rytmu serca, bóle stawów, dolegliwości ze strony układu nerwowego. 

Zobacz więcej wiadomości z życia gwiazd:
Te zdjęcia Julii Wieniawy i Macieja Musiała wywołały burzę. Czy młodych aktorów łączy coś więcej?
Małgorzata Kożuchowska o swoich dawnych stylizacjach: "Pełna wieś"
Małgorzata Rozenek wrzuciła rozczulające zdjęcie Henia i Radzia
Krupa wrzuciła zdjęcie córki w kostiumie. Internauci wytknęli jej, że Asha jest pulchna, a kostium za ciasny

Redakcja poleca

REKLAMA