Księżna Kate i królowa Elżbieta II cierpią na tę samą chorobę

Księżna Kate i królowa Elżbieta II cierpią na tę samą, nieuleczalną chorobę. Przez skutki uboczne nie mogą przyjmować leków.
/ 30.07.2020 12:29

Właściwie od czasu, gdy tylko Kate Middleton pojawiła się w brytyjskiej rodzinie królewskiej, widać, że ma świetny kontakt z królową Elżbietą II. Babcia księcia Williama mianowała ją nawet patronką Królewskiego Stowarzyszenia Fotografów. Do tej pory sama pełniła tę funkcję.

Księżną Cambridge i królową Elżbietę II łączy coś jeszcze. To choroba, na którą obie cierpią, choć starają się robić wszystko, by nie krzyżowała im planów.

Choroba królowej Elżbiety i księżnej Kate

Okazuje się, że zarówno księżna Cambridge, jak i królowa Elżbieta II cierpią na nieprzyjemną chorobę. Szczególnie daje im się we znaki w czasie podróży. Gdy są zmuszone długo podróżować samochodem czy choćby bryczką, odczuwają mdłości i zawroty głowy.

Choroba lokomocyjna utrudnia im pełnienie publicznych funkcji, jednak nie mogą przyjmować leków. Skutkiem ubocznym ich zażywania jest senność.

Królowa Elżbieta wyznała nawet, że w czasie swojej koronacji w 1953 roku „strasznie się czuła”. Było to spowodowane właśnie długą podróżą bryczką. Z kolei księżna Kate bardzo cierpiała podczas Trooping the Colour, czyli hucznie świętowanych urodzin panującej monarchini.

Ani księżna Cambridge, ani królowa Elżbieta II nie mogą pozwolić sobie na senność w czasie ważnych wystąpień, dlatego starają się, by dolegliwości nie wyłączały ich z życia publicznego.

To też może cię zainteresować:
Kiedyś Harry i William uchodzili za idealne rodzeństwo. Teraz połączyła ich dopiero rodzinna tragedia
Wokół tragicznej śmierci księżnej Diany krąży wiele teorii spiskowych. Czy któraś z nich jest prawdziwa?
To najbardziej burzliwa postać w rodzinie królewskiej. Kim był Edward VIII?

Redakcja poleca

REKLAMA