Elżbieta Zapendowska cierpi na poważne schorzenie fot. ONS.pl

Elżbieta Zapendowska walczy z poważnymi problemami zdrowotnymi. „Już nie można mi pomóc”

Znana ekspertka od lat zmaga się z jaskrą i zaćmą. Elżbieta Zapendowska przyznaje, że nic nie jest w stanie uratować jej wzroku.
/ 03.08.2020 09:13
Elżbieta Zapendowska cierpi na poważne schorzenie fot. ONS.pl

Elżbieta Zapendowska jest jedną z najbardziej szanowanych ekspertek muzycznych w Polsce. Od lat jest jurorką wielu programów typu talent show, gdzie ocenia słuch i umiejętności wokalne uczestników. Niestety, Zapendowska walczy z poważnymi problemami zdrowotnymi związanymi ze wzrokiem. Wygląda na to, że tak źle jeszcze nie było. 

Elżbieta Zapendowska traci wzrok

Jak donosi „Twoje Imperium”, ekspertka cierpi na zaawansowaną jaskrę i zaćmę, które sprawiają że w niedalekiej przyszłości będzie niewidoma. Zapendowska zdążyła już jednak pogodzić się ze swoim losem i stara się żyć aktywnie mimo choroby. 

Problemy ze wzrokiem mam od szóstego roku życia, a jestem już po siedemdziesiątce. Było oczywiste, że mój wzrok będzie coraz słabszy. Ale co mam z tym zrobić? Cały czas jeżdżę na warsztaty, prowadzę grupę dorosłych ludzi w domu kultury. I jestem w miarę szczęśliwa - zapewnia w wywiadzie

Dziennikarka „Twojego Imperium” w rozmowie z artystką zapytała, czy nie trzeba zorganizować jakiejś zbiórki pieniędzy, która mogłaby pomóc w leczeniu jej problemów ze wzrokiem. Zapendowska zdecydowanie odmówiła i odparła, że „zbiórka to chyba na trumnę”.

Nie można mi pomóc, mam genetyczną wadę wzroku, nic nie da się zrobić. Nie łudzę się. Szkoda pieniędzy, zachodu i w ogóle wszystkiego - podsumowała

Kim jest Elżbieta Zapendowska? 

Elżbieta Zapendowska to ekspertka muzyczna, która wokalu uczyła m.in. taką ikonę muzyki jak Edyta Górniak. Sławę przyniósł jej występ w „Idolu”, gdzie zasiadała w jury. Ostatnio można było ją podziwiać w show „Must Be The Music”. W związku ze swoim stanem zdrowia Zapendowska nie przyjmuje już jednak nowych propozycji biznesowych i poświęca się rekonwalescencji. 

Zobacz więcej wiadomości z życia gwiazd: 
Olga Bołądź nawołuje do noszenia maseczek ochronnych. "Zastanówmy się, czy chcemy kolejny lockdown"
Małgorzata Ostrowska-Królikowska szczerze opowiedziała o śmierci męża. "Wiedziałam, że muszę iść do przodu"
Agnieszka Kaczorowska urządziła przyjęcie urodzinowe dla rocznej córki. Fanka: "Robi pani wszystko na pokaz!"
Anna Lewandowska pokazała trzeci wózek Laury. Fani: "Wstydu nie mają. Jeden by wystarczył"