Dom z filmu „Kevin sam w domu” fot. „Kevin sam w domu”, prod. 20th Century Fox

Domu z „Kevin sam w domu” nie trzeba nikomu przypominać. Gdzie się naprawdę znajduje i czy ktoś w nim mieszka?

O dziwo, wart jest mniej niż posiadłość w Warszawie.
/ 26.05.2021 10:21
Dom z filmu „Kevin sam w domu” fot. „Kevin sam w domu”, prod. 20th Century Fox

„Kevin sam w domu” to już świąteczny symbol narodowy. Nie ma mowy o Bożym Narodzeniu bez tego filmu, więc większości Polaków nie musimy go przedstawiać. Oprócz Kevina McCallistera, czyli głównego bohatera produkcji, równie ważną rolę odegrał... dom, w którym chłopiec został sam na czas świąt.

Ostatnio przedstawialiśmy wam już fakty o domu Judyty z „Nigdy w życiu” i plażowej posiadłości z „Wielkich Kłamstewek”. Dziś chcemy opowiedzieć właśnie o domu Kevina i jego rodziny. Gdzie się naprawdę znajduje i ile jest wart?

Gdzie znajduje się dom z „Kevin sam w domu”?

Dom McCallisterów znajduje się w Stanach Zjednoczonych na przedmieściach Chicago. Dokładny adres to: 671 Lincoln Ave – Winnetka, Illinois. Obecnie mieszka w nim rodzina, której dane są chronione i nie podane do informacji publicznej. Posiadłości nie można także obejrzeć w Google. Street View. Wszystko przez wycieczki fanów filmu, które mogłyby zaszkodzić prywatności i bezpieczeństwu mieszkańców. 

Luksusowa posiadłość w klasycznym stylu amerykańskim ma ponad 400 metrów kwadratowych powierzchni, 6 sypialni, 4 łazienki, salon, jadalnię, kuchnię oraz lobby. Został wybudowany w 1921 roku, ale przez lata przeszedł wiele remontów i usprawnień. Wartość domu szacuje się na około 2,3 miliona dolarów. To mniej niż musielibyśmy zapłacić za willę na warszawskim Żoliborzu.

W trakcie nagrywania filmu w domu cały czas mieszkała rodzina Abendshien, która po latach sprzedała posiadłość. Całą ekipę filmową wspominają jednak z sympatią. Ich dom wykorzystano głównie do ujęć zewnętrznych oraz scen z holem i klatką schodową. 

Czytaj też:
Małgorzata Rozenek-Majdan trenuje w zaciszu swojego salonu. Nasz wzrok przykuł modny fotel
Julia Wieniawa pokazała nową sypialnię. Toaletka przepiękna, ale ten fotel. Wiemy, gdzie go kupić i ile kosztuje
Zobacz kuchnie gwiazd. U Przetakiewicz biel i czerń, u Siwiec minimalizm, a u Szelągowskiej nietypowe połączenia