Dom Andrzeja Leppera wystawiony na aukcji komorniczej. Za sprzedażą nieruchomości stoi smutna rodzinna historia

Andrzej Lepper fot. ONS, Błażej Sendzielski
Nieszczęścia w rodzinnie Lepperów wciąż się mnożą. Dom polityka wkrótce może zmienić właściciela.
/ 24.05.2021 09:14
Andrzej Lepper fot. ONS, Błażej Sendzielski

Jeden z najsłynniejszych polityków we współczesnej historii Polski, czyli Andrzej Lepper zmarł w 2011 roku. Lider „Samoobrony” popełnił samobójstwo w swoim partyjnym gabinecie. Polityk chorował na depresję wywołaną licznymi komplikacjami osobistymi i zawodowymi, nie podjął jednak leczenia. 

Niestety, 10 lat po jego odejściu kłopoty wciąż wiszą nad jego rodziną. Syn polityka, Tomasz Lepper, również nie mógł uporać się z problemami finansowymi. W ostatnim czasie pod młotek komorniczy poszła znaczna część jego majątku. W tym dom, w którym mieszkał Andrzej Lepper. 

Jak mieszkał Andrzej Lepper?

W nieruchomości znajdującej się zaledwie 4 km od Bałtyku, mieszka obecnie Tomasz Lepper z żoną Elwirą. Dwukondygnacyjny dom ma 155 metrów kwadratowych powierzchni i znajduje się w powiecie sławieńskim. Na aukcję wraz z domem trafiła również działka o powierzchni 2774 metrów kwadratowych. 

Dom urządzony jest bardzo bogato. Nie brakuje w nim drewnianych, ręcznie rzeźbionych mebli, luksusowych dywanów i pięknych obrazów na ścianach. Na zewnątrz jednak budynek nie robi spektakularnego wrażenia. Dom przypomina zwykły jednorodzinny budynek, jakich wiele w okolicy.

Cena wywoławcza domu wynosiła na aukcji komorniczej 400 tys. zł. To zaskakujące, bo jego wartość wyceniono na 600 tys. zł. Niestety, po przejęciu przez komornika nieruchomości sprzedaje się za bezcen. Tak było np. w USA. Tam piękna posiadłość kosztowała na aukcji 3,3 tys. złotych

Tym razem na dom syna Andrzej Leppera nie było chętnych kupców. Następna aukcja odbędzie się dopiero za pół roku, kiedy wierzyciele będą mogli wnieść o ponowną licytację majątku. 

Czytaj też:
Małgorzata Rozenek-Majdan trenuje w zaciszu swojego salonu. Nasz wzrok przykuł modny fotel
Julia Wieniawa pokazała nową sypialnię. Toaletka przepiękna, ale ten fotel. Wiemy, gdzie go kupić i ile kosztuje
Zobacz kuchnie gwiazd. U Przetakiewicz biel i czerń, u Siwiec minimalizm, a u Szelągowskiej nietypowe połączenia

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA