Bogate gwiazdy - jak dorobić się majątku

Bierz z nich przykład! Oni dorobili się fortuny.
Edyta Liebert / 30.08.2015 04:22

Pewnie niejednokrotnie zdarzało ci się myśleć, że oszczędzać mogą ci, którzy mają wysokie zarobki. Nic bardziej błędnego! Przecież nawet gwiazdy niekiedy mają problemy finansowe, ale wiedzą jak im zapobiec i dlatego cieszą się małymi fortunami. Kto jest mistrzem zarządzania budżetem?

Każdy, kto ma regularne dochody, może świadomie rozporządzać gotówką, odprowadzając część pieniędzy lub inwestując - to wiemy niemal wszyscy, jednakże trudno wprowadzić takie zasady w życie. Światowe gwiazdy też zaczynały o mniejszych kwot i wbrew pozorom nie jest to takie kłopotliwe, jak się wydaje. Zgodzicie się jednak z nami, że między skrupulatnym oszczędzaniem, a skąpstwem jest niebezpiecznie cienka granica. Kto balansuje na krawędzi?

Mistrzowie oszczędzania vs. sknery

Gwiazdy Hollywood każdego dnia są wystawiane na masę pokus - ekskluzywne bankiety (nie, nie każdy dostaje kreację za darmo!), uroczyste kolacje, imprezy i... prawdziwy wyścig szczurów.
Można wpaść w pułapkę, dlatego niektóre gwiazdy wolą mieć głowę na karku, by nie przepuścić majątków jedynie na przyjemności. Inne z kolei przesadnie dbają o swój majątek, nie chcąc nawet dzielić się nim z bliskimi. Takie zarzuty stawia się między innymi Hilary Swank czy Robertowi Pattinsonowi. Czy to oznaka bycia sknerą? Złośliwi twierdzą, że lepiej mieć górkę pieniędzy, z której się nie korzysta, niż stracić ją w nieprzemyślany sposób.

Wielcy bankruci

W spirali wydawania ogromnych sum pieniędzy znaleźli się m.in. Kim Basinger (kiepskie inwestycje), Elthon John (do niedawna żył ponad stan), Mike Tyson przepuścił 300 mln dolarów w kilka lat. Lekką ręką duże kwoty wydaje także Johnny Depp czy Paris Hilton, ale kto bogatemu zabroni? Co prawda nie obawiają się o źródło dochodów, jednakże nie pilnują swoich portfeli! Pieniądze nie trzymają się także Justina Biebera, który na nieszczęście, jest idolem wielu nastolatek.
Oby nie brały z niego przykładu...

Zobacz także: