Agata Mróz obchodziłaby dziś 39. urodziny. Siatkarka poświęciła swoje życie, by ratować córeczkę

Sportsmenka chorowała na białaczkę. Zrezygnowała jednak z leczenia, kiedy dowiedziała się, że może zaszkodzić ciąży.
/ 07.04.2021 13:06

Agata Mróz była perłą w polskiej reprezentacji w piłce siatkowej kobiet. Odnosiła sukces za sukcesem, zdobywała uznanie fanów, a jej życie prywatne również układało się wyjątkowo korzystnie. 9 czerwca 2007 roku wyszła za mąż za swojego ukochanego Jacka Olszewskiego i wkrótce ogłosiła, że jest w ciąży.  

Historia Agaty Mróz

Siatkarka od 17. roku życia chorowała na białaczkę. Jest stan raz był lepszy, raz gorszy. W 2007 roku uległ jednak znacznemu pogorszeniu. Konieczny był przeszczep szpiku. Ze względu jednak na to, że zabieg mógł zaszkodzić dziecku, Mróz podjęła decyzję o opóźnieniu przeszczepu, by móc urodzić zdrową córeczkę

Liliana przyszła na świat 4 kwietnia 2008, będąc wcześniakiem. Rodzice nie posiadali się ze szczęścia, że ich rodzina się powiększyła. Liczyli na to, że nadchodzący zabieg pozwoli Agacie Mróz pokonać chorobę i cała trójka będzie żyła szczęśliwie przez długie lata. 

Niestety, nie dane im było cieszyć się rodzinnym spokojem. 22 maja 2018 roku siatkarka przeszła przeszczep szpiku kostnego. Dwa tygodnie po transfuzji doszło do ataku sepsy i Agata Mróz zmarła. Miała wówczas 26 lat.

Cała Polska opłakiwała jej odejście. W 2012 roku powstał film „Nad życie”, który opowiada historię siatkarki. W rolę Agaty Mróz wcieliła się Olga Bołądź. Dziś, 7 kwietnia 2021 roku, sportsmenka obchodziłaby 39. urodziny. Jej mąż samotnie wychowuje córkę Lilianę, która ma 13 lat i chodzi do szkoły podstawowej. 

To też może cię zainteresować:
Sukienki uczestniczek „Ślubu od pierwszego wejrzenia” budzą skrajne emocje. Jak wyglądały panny młode?
Co jest najtrudniejsze w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Gwiazda „365 dni” odpowiada
Dlaczego Marta z „Rolnik szuka żony” nie pokazuje zdjęć córki? Szczera odpowiedź uczestniczki