Piękne suknie ślubne na starych zdjęciach - te modele założyłyby też współczesne panny młode

suknie ślubne sprzed lat fot. Adobe Stock
Spójrzcie na te nastrojowe fotki i same przyznajcie - te kreacje mogłyby się spodobać również pannom młodym w XXI wieku!
Weronika Kwaśniak / 05.06.2020 22:15
suknie ślubne sprzed lat fot. Adobe Stock

Nie od dziś wiadomo, że moda wraca i to, co jeszcze kilka lat temu było uważane za szczyt tandety, za chwilę może stać się prawdziwym hitem. Większość trendów cyklicznie przeżywa powrót swojej świetności. Identycznie jest w przypadku sukni ślubnych - tutaj również nie da się wymyślić nic nowego, bo od lat na czasie są koronki, tiule, hafty i ozdobne aplikacje, dla przeciwwagi mając skromne i proste sukienki o mniej wyrafinowanych fasonach.

Suknie ślubne sprzed lat

Stare zdjęcia ślubne mają swój klimat - może dlatego, że wtedy nie wykonywano kilkuset (a nawet kilku tysięcy) ujęć, tylko 1-2 pozowane fotki, a wystudiowane pozy sprawiały, że wszyscy wyglądali o wiele poważniej niż w rzeczywistości.

Warto przyjrzeć się ślubnym zdjęciom naszych babć i prababć - często w czarno-białych kadrach zupełnie zanikają tak piękne przecież kreacje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SONGOFSTYLE (@songofstylekw)

Czy to nie piękna suknia? Welony wykończone koronką są bardzo modne również współcześnie. Takiego bukietu pewnie nie zażyczyłaby sobie współczesna panna młoda (w kościele czy urzędzie ręce mogłyby zaboleć…), ale na pierwszy plan wybija się misternie wykończona kreacja. No i te efektowne kolczyki!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Shillitowedding (@shillitowedding)

Skromna, ale jak bardzo szykowna! Dawniej często dziewczęta decydowały się na suknie z kołnierzykiem. Odsłanianie dekoltu uchodziło za niestosowne, a o eksponowaniu pleców nikt nawet nie śmiał pomyśleć.

Podwójne wesele? Czemu nie! A żeby siostra nie przyćmiła kreacji... Warto zdecydować się na identyczne stylizacje ślubne. Te konkretne modele może nie urzekłyby XXI-wiecznych panien młodych, ale nie da się nie uśmiechnąć na widok tego zdjęcia! Jak można się dowiedzieć z opisu fotki, wesele odbyło się 15 czerwca 1937 roku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lucía Castilla (@lucciluuu)

Trzeba przyznać, że szczególnie dół tej sukni ślubnej robi wrażenie - lejący materiał podkreśla wszystkie atuty sylwetki. Trudno wywnioskować, jak panna młoda tańczyła w kreacji - być może tren był odpinany, zupełnie jak przy współczesnych modelach sukni ślubnych. Koronkowe rękawy są w modzie od wielu dekad!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alejandra Zuccolotto (@aquideberiadeestarminombre)

Ta suknia to typowa tzw. księżniczka. Na pewno zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich gościach! Skromna i zabudowana góra nie była w stanie ukryć pięknej figury panny młodej.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez J&MAIA (@jymaia)

A ślubne kapelusze? Można tylko pożałować, że odeszły do lamusa. W wielu przypadkach prezentowały się na pewno lepiej niż wyszukane welony.

Zobacz więcej pięknych sukni ślubnych:
Suknie ślubne boho 2020
Suknie ślubne za mniej niż 1000 zł