Obrączki z białego złota to popularny trend w modzie ślubnej. Dlaczego?

Para młoda, obrączki fot. Adobe Stock
Białe złoto to tak naprawdę termin handlowy. Dość często jest to szary stop z lekkim odcieniem żółtego. Aby miał piękną srebrną barwę, zazwyczaj pokrywany jest cienką warstwą rodu.
Wioletta Górecka / 04.07.2019 14:36
Para młoda, obrączki fot. Adobe Stock

Wybór idealnych obrączek nie jest wcale łatwym zadaniem. Krążki nie należą do najtańszych, dlatego podjęcie decyzji jest jeszcze trudniejsze - w końcu zostaną z wami na lata. Moda ślubna nieustannie ewoluuje i nie omija także biżuterii ślubnej. 

Obrączki - białe złoto, czy żółte?

Złoto od zawsze było i jest synonimem luksusu, bogactwa i szlachetności. Dawniej dostępne tylko dla elit, dziś dla większości ludzi. Złoto jest szlachetnym i wytrzymałym materiałem, dlatego bardzo chętnie wykorzystuje się je w jubilerstwie. Obrączki ślubne muszą spełniać kilka warunków, przede wszystkim zaś muszą pasować do stylu pary i być odporne na upływ czasu i uszkodzenia mechaniczne. 

Obok klasycznych, złotych obrączek, bardzo modne i często wybierane są także te z białego złota. Można śmiało rzec nawet, że białe złoto jest dziś nawet popularniejsze!

Obrączki z białego złota czy palladu?

Dość często jest to szary stop z lekkim odcieniem żółtego. Po to, aby miał piękną srebrną barwę, zazwyczaj pokrywany jest cienką warstwą rodu.Ten platynowiec zapewnia biżuterii przepiękny kolor, lecz po latach może ulec starciu i obrączka będzie miała srebrno-żółtą barwę. Natomiast rod jest odporny na odbarwienia chemiczne i na ogół nie wywołuje alergii.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest złoto palladowe. Po pierwsze nie zawiera mogącego wywoływać alergię niklu. Stop ma srebrno-metaliczny kolor, wygląda bardzo podobnie jak platyna, a po wypolerowaniu zyskuje śliczny połysk. Nawet po latach w czasie polerowania nie zmieni swojej barwy.

Jednak, aby dobrze wybrać, potrzebny jest nam na to czas. Warto sprawdzić pobliskie i nieco dalsze sklepy jubilerskie, poczytać fora internetowe i sprawdzić ofertę e-sklepów jubilerskich. Porównać należy nie tylko wygląd i cenę, lecz także wagę i materiały obrączek.

Zazwyczaj kupienie czy zrobienie odpowiedniego kompletu wymaga czasu, a niekiedy nawet przymiarek. Dlatego tematem obrączek należy zając się przynajmniej na trzy miesiące przed ślubem, aby dać szansę sobie na przemyślany wybór, a jubilerowi na przygotowanie naszej wymarzonej obrączki.

Więcej o obrączkach:
Pudełko na obrączki - zrób je sama! To bardzo proste!
Co symbolizują srebrne obrączki? Zobacz, kto je nosi!
Obrączki tytanowe - tańsza, ale równie elegancka alternatywa dla złota!

Redakcja poleca

REKLAMA