Do ślubu w mini

Tradycyjna suknia ślubna kojarzy się ze zdobioną kreacją z długim trenem i licznymi aplikacjami. I jest oczywiście długa do samej ziemi…
/ 01.02.2010 09:37

Jeszcze kilka lat temu żadna panna młoda nie odważyłaby się wystąpić w krótkiej sukience. Spore poruszenie wywołała suknia Stephanie Seymour narzeczonej Axla Rose, która wystąpiła teledysku November Rain do piosenki zespołu Guns’n’Roses. Suknia, z przodu bardzo krótka, eksponująca długie nogi modelki i odsłaniająca podwiązkę była marzeniem niejednej dziewczyny. Nie była to do końca suknia mini, tył był bardzo długi i ciągnął się wraz z długim welonem po ziemi. Ale jak na tamte lata była prawdziwym novum.

Obecne trendy ślubne lansują krótkie sukienki ślubne i prawie każdy projektant ślubny ma w swojej aktualnej ofercie krótką suknię. Co odważniejsze panny młode mogą spełnić swoje marzenia i wystąpić na weselu w zupełnie innej odsłonie.

Fason mini szczególnie pasuje do kobiet o smukłej sylwetce i zgrabnych nogach. Taka suknia świetnie sprawdzi się na ślubie cywilnym czy na przyjęciu tematycznym – na leśnej polanie, łące, zwłaszcza w okresie letnim. Będzie podkreślać urodę nietuzinkowej panny młodej, która nie boi się odważnie podążać za trendami. 

Czytaj także: Suknia ślubna dla panny młodej po 40.

Decydując się na taki wybór, należy szczególnie dokładnie dobrać dodatki. Najważniejsze są buty, odsłonięte będą przykuwać uwagę. Jeśli panna młoda jest niska, nie powinna wybierać butów zapinanych na kostce – optycznie skracają sylwetkę. Pięknie będą się prezentować zdobione kryształkami sandałki.

Welon można spokojnie zastąpić fantazyjnym kapeluszem lub toczkiem. Można sobie również pozwolić na ciekawą torebkę.

Do takiej sukni nie będzie też pasował tradycyjny okrągły bukiet. Świetnie sprawdzi się niewielka kulka zawieszona na ręce czy oryginalne pióra, dołożone do naręcza kwiatów.

Polecamy: Suknia ślubna dla panny młodej z brzuszkiem

Moda ślubna jest coraz bardziej otwarta na innowacyjne rozwiązania. Oczywiście warto rozważyć wszystkie propozycje, jakie proponowane są przez kreatorów, ale przy tym należy pamiętać, że najważniejsze jest samopoczucie panny młodej. Jeśli więc w krótkiej sukni ślubnej czuje się wyjątkowo i wygodnie to na pewno będzie to doby wybór.

Zobacz także: Jaką suknię wybrać na poprawiny?

Kinga Nowakowska
Fabio Gritti – Ekskluzywne suknie ślubne.